ANAYASA değişikliği referandumunun iptali için İstanbul'dan Ankara'ya yürüyen Doktor Hülya Şen, sabah saatlerinde Ankara'ya ulaştı.

ANAYASA değişikliği referandumunun iptali için İstanbul’dan Ankara’ya yürüyen Doktor Hülya Şen, sabah saatlerinde Ankara’ya ulaştı. Anıtkabir Tandoğan Kapısı’nda kendisi aralarında Atatürkçü Düşünce Derneği’nin de olduğu kitle örgütleri ve yurttaşlar karşıladı.

Konuşmasına ” Başta Atatürkçü Düşünce Derneği olmak üzere beni karşılayanlara teşekkür ediyorum diyerek başlayan Şen şunları söyledi: “Ata’mın yanına gideceğiz. Sonra Anayasa Mahkemesi’ne yürüyeceğiz. Seçim sonuçlarına itirazla başlamıştık, itirazımız devam ediyor. Sorunun hukuksal çerçevede çözülmesine dair muhalefetin açıklamaları oldu. Fakat ben Cumhurbaşkanı’nın anayasa tanımadığı bu ülkede, referandum sonuçlarının bu kadar şaibeli olduğu bu ülkede bu sonucu tanımıyorum. Hukuk toplumla belirlenir. AYM’nin bu konuda bir kararı olamayacağı yönünde açıklamalar var. Bu beni ilgilendirmez. Hukuk çerçevesi içerisinde bir çözüm olmayacağı aşikar”

Top