Amerika Atatürk Derneği" Kurucu Başkanı Sayın Hüdai Yavalar ve halen dernek Başkanı Sayın Prof. Bülent Atalay'ın mektubu

25 Eylül 2016

 

Sayın Dr. Akbulut,

“Atatürkçü Düşünce Dünya Platformu” nun kuruluşunu gerçekleştirdiğiniz için sizi candan tebrik ediyor, ve teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Merkez ADD’nin bu dünya çapındaki girişimi, Atatürk’çülerin birleşip kuvvetlenmesini ümitle bekleyen herkes için büyük bir moral olmuştur. Sayın ADD Başkanı Tansel Çölaşan’ı ve ADD Yönetim Kurulu Űyelerini de bu girişimlerinden dolayı kutlarız. Sizin konumunuzda olan, bilgi birikimi ve mesleki tecrübeleri dolayısıyla da yurt dışındaki Türklerle yakından çalışmış bir liderin, ADD Dış İlişkiler Koordinatörü ve Dünya çapındaki ADD’lerin, Platform kapsamında sözcüsü olması bizler için büyük bir şanstır.

Amerika Atatürk Derneği olarak, 18 Eylül toplantısına katıldığımız, ve platformun kurucu üyeleri arasında yer aldığımız için onurluyuz. Dünya platform birliğinde üzerimize düşen görevleri canla başla yapmaya hazır olduğumuzu bilmenizi isteriz. Bu dayanışma çercevesinde yapılacak etkinlik ve projelerde size her türlü şekilde destek olacağımızdan emin olunuz.

Çalışmalarınızda başarılar diler, tekrar değerli çabalarınız için teşekkürlerimizi sunarız.

Kurucu Başkan                                           

Hüdai Yavalar   

 

Başkan

Prof. Bülent Atalay                                                            

Top