ADDP BASIN BİLDİRİSİ

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DÜNYA PLATFORMU(ADDP) DÜNYADA’Kİ TÜM ATATÜRKÇÜLERİ VE DİN, DİL, IRK AYRIMI GÖZETMEKSİZİN HERKESİ TERÖRE KARŞI BİRLİKTE OLMAYA VE DAYANIŞMA İÇERİSİNDE BULUNMAYA DAVET EDİYOR!…

Terör, insanlık için 21. yüzyılda da en büyük tehdit ve tehlikelerinden biri olarak karşımızda durmaktadır. Hangi amaç ve hangi nedenle gerçekleştirilmiş olursa olsun terörü haklı çıkaracak hiçbir sebebi ve yaklaşımı kabul etmek olanaklı değildir.

Son iki günde Stockholm’da , Dortmund’da ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen terör saldırıları bir kez daha göstermiştir ki; terör ile etkin mücadele bir insanlık görevidir. Dünyadaki tüm devletlerin, kurumların, örgütlerin ve bireylerin bu yönde dayanışma ve etkin güç birliği içinde olması kaçınılmazdır.

Türkiye Cumhuriyeti dünyada terörden en fazla zarar görmüş ve terör nedeniyle on binlerce masum insanını kaybetmiş bir ülkedir. Ülkemiz kuruluşundan başlayarak Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerinde hayat bulan “Yurtta Barış, Cihanda Barış” ilkesi ile dünyayı barışçı duygularla kucaklamanın çabası içerisinde olmuş

 

ve insanlığa yönelik her türlü şiddet ve zorbalığı reddetmiştir. Mustafa Kemal Atatürk’ün ortaya koyduğu bu politikadan en ufak ödün vermemek ülkemizin geleceği açısından büyük önem taşımaktadır.

Bizler, Cumhuriyetimizin kurucu değerlerine bağlı ve büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda yürüyen ve dünyanın farklı ülkelerinde bulunan ADDP üyesi Atatürkçü dernekler, olarak bir kez daha barışın tüm dünyada egemen olmasına yönelik inancımızı yineliyor ve her türlü terörü kınıyoruz.

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

İndir

Top