ADD’DEN ŞİŞLİ’YE DAVET

100.YIL CUMHURİYET TIRI, 11 MAYIS’TA ŞİŞLİ’DE
MİLLİ MÜCADELENİN 100.YILINDA TÜM ANADOLU’YU GEZECEK OLAN CUMHURİYET TIRLARININ İLKİNİN AÇILIŞ TÖRENİ ŞİŞLİ’DE YAPILACAK.

Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Milli Mücadeleyi başlatmasının 100.Yılında, ADD tarafından hazırlana ve o coşkuyu yeniden yaşatacak “Müze/Sergi Tırları Anadolu’yu Edirne’den Hakkari’ye, Muğla’dan Kars’a dolaşmaya hazır hale getirildi.
İçinde Atatürk, Cumhuriyet ve devrimlerle ilgili sergilerin, İstiklal Madalyası’ndan, 10.Yıl Madalyası’na orijinal objelerin, Türkiye’de ve dünyada basılmış Atatürk’le ilgili yayınlardan oluşan basılı malzemenin ve panoların yer alacağı tırlar; iç donanımı sayesinde akşamları açık hava sinemasına ya da sahneye dönüşebilecek, filmlere, konserlere ve söyleşilere ev sahipliği yapabilecek. GYK Üyesi A.İlhan Gülek ve Dursun Ali Toraman tarafından projelendirilen tırlardaki sergi, tarihçi-yazar A.İlhan Gülek’in koleksiyonundan oluşuyor.
Cumhuriyet Tırları, şehir ve ilçe merkezlerinde uygun yerlerde duracak ve ziyaretçilere açılacak.
100.Yılda Cumhuriyetin coşkusunu yeniden yaşamamızı sağlayacak tırların ilkinin açılış töreni ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, GYK üyeleri, siyasetçiler, sanatçılar ve Atatürk sevdalılarının katılımıyla yapılacak.
12.30’da Şişli Cevahir AVM Önü’nde yapılacak törenden önce, 11.30’da Şişli Atatürk Evi’nde toplanılacak.
Sizleri de bekliyoruz.
Birlikte olalım. Güzel günlerin gelişini daha da hızlandıralım.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ GENEL MERKEZİ

Top