ADD Seydişehir Şubesi Çok Amaçlı Salon açtı.

Açılışa Seydişehir Kaymakamı Aydın Erdoğan, Garnizon Komutanı Üsteğmen Burak Çelik, ADD GYK üyesi ve Bölge Sorumlusu Hüseyin Emre Altınışık, GYK Üyesi ve Trakya bölge sorumlusu Melek Esmer, Karaman Şube Başkanı Ülkan Şanlıtürk, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Konurer, CHP Seydişehir İlçe başkanı Yunus Uysal, bazı sivil toplum örgütü ve sendika temsilcileri ve çok sayıda  davetli katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının ardından Kaymakam Aydın Erdoğan ve GYK Üyesi ve Bölge sorumlusu Hüseyin Emre Altınışık konuşmalarını yaptıktan sonra şube kurucu başkanı Ayşe Kocaoğlu ile birlikte açılışı gerçekleştirdi. 

Programın devamında Erhan Çınaroğlu sazı ve sesiyle etkinliğe renk kattı. Katılımcılar eserlere eşlik ettiler.

Açılan salonla ilgili olarak ADD Seydişehir Şube Başkanı Hüseyin İriilter davetlilere açıklamada bulundu. İriilter açıklamasında Çok Amaçlı Salonla ilgili olarak şunları söyledi:

Dernek şubemiz 25 Ocak 1995 yılında şu an aramızda bulunan GYK Üyemiz Hüseyin Emre Altınışık’ın da hazır bulunduğu bir günde şube kurucu başkanımız Ayşe Kocaoğlu ve arkadaşları tarafından açıldı. O günden bu güne bir çok etkinliğe imza attı. Şubemiz etkin çalışmaları sonucunda yerelde çok saygın bir konumda. Ekonomik olarak zengin olmamasına rağmen üyelerimizin ve kendini derneğin üyesi hisseden dostlarımızın katkılarıyla 4 yıl önce dernek binamızı almıştık bugün de 80 metrekare olan açılışını yaptığımız salonu aldık. Derneğimizin bir şeyler ürettiğini hisseden dostlarımız katkı vermekten çekinmediler ve böyle bir sonuç elde ettik. Derneğimiz “Çok Amaçlı Salon” adından da anlaşılacağı üzere kullanım alanı geniş. Genel kurullar, geniş katılımlı danışma toplantıları, seminerler ve çeşitli kurslar için kullanılacak. İlk etkinlik olarak Ege Yöresi Halk oyunları kursu yapılmakta. Etkinliklerde özellikle bayanların taleplerini yerine getirmek istiyoruz.

Böyle özel bir günde bizi yalnız bırakmayan Kaymakamımıza, Garnizon komutanımıza, GYK Üyelerimize Karaman şube başkanımız ve Karaman şubesi Yönetim Kurulu Üyemize, siyasi parti ilçe başkanlarımıza, Sivil toplum örgüt temsilcilerimize ve üye ve doğal üyelerimize teşekkür ederim.

 

 

 

 

 

Top