ADD SAMSUN’DA

MİLLETİMİZİN DOĞUM GÜNÜ KUTLU OLSUN!

19 Mayıs 1919, Büyük Türk Devrimi’nin başlangıç tarihidir. Mimarı, Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’tür. Türkiye Cumhuriyeti, Türk Devrimi’nin eseridir. Kahramanlıklarla dolu Milli Mücadelemizin temeli, uygarlık savaşıdır. Uygar dünyanın ayrılmaz ve onurlu bir üyesi olmak yaşamsal hedefimizdir.

Büyük Atatürk; Samsun’a çıkmadan, kurtuluşun ve kuruluşun stratejisini belirlemiştir. Buna göre, emperyalizm mutlaka yenilecek, ardından Türk Milleti hak ettiği konuma yükseltilecektir. Türk Devrimi, bu amaçla gerçekleşmiştir.

Bugüne kadar, iktidara gelen siyasiler eliyle; Milli Mücadelemizin emsalsiz komutanı, kurtarıcımız ve kurucumuz Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün Devrim ve İlkeleri ortadan kaldırılmak istenmiştir.

Milli Mücadelemizin 100. yılı, yurdumuzun her köşesinde coşkuyla kutlanırken; Cumhurbaşkanlığı’nın hazırlattığı logo da Atatürk’ün olmayışı niyetleri açık etmektedir. Niyet, Atatürk’ten yoksun bırakılmış bir tarih kurgulamak ise, bilinmelidir ki milletimiz buna asla izin vermeyecektir.

Atatürk Devrim ve İlkeleri’nin Türk Milleti için gerçek bir reçete olduğuna inanan aydınlarımız, Atatürkçü Düşünce Derneği’ni 30 yıl önce bugün kurdular. Milli Mücadele ruhunu sonsuza kadar yaşatmak için bedeller ödediler. Milli Mücadele ruhu Kemalizm ile özdeştir. Atatürkçü Düşünce Derneği, tam 30 yıldır Milli Mücadele ruhunun temsilcisi ve çatı örgütüdür. Çizgisinden asla ödün vermeyen Atatürkçü Düşünce Derneği; Kurucu Genel Başkanı Prof.Dr. Muammer AKSOY’u, kurucusu Doç.Dr. Bahriye ÜÇOK’u, Genel Başkan Yardımcısı Prof.Dr. Ahmet Taner KIŞLALI’yı, üyesi Necip HABLEMİTOĞLU’nu , örgüt emektarı Şükrü DEMİRKÜREK’i şehit vermiştir. Devrim ve Demokrasi Şehitlerimiz, Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100. yılında da yolumuzu aydınlatmaya devam etmektedir.

Aziz Milletimize söz veriyoruz;

· Atatürk (Türk) Devrimi kazanımlarını yaşatacağız.

· Emperyalizmin oyunlarını 100 yıl önce olduğu gibi bugün de bozacağız.

· Gerici, bölücü ve işbirlikçi zihniyetle olan mücadelemizi aralıksız sürdüreceğiz.

· Uygarlık savaşını kazanacağız.

· Hukukun üstünlüğünü sağlayacağız.

· Demokrasimize ve demokrasinin vazgeçilmez ilkesi, laikliğe ödünsüz sahip çıkacağız.

· Tek Başkomutanımız

Tek Liderimiz

Tek Rehberimiz

Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün hedeflerini tümüyle gerçekleştireceğiz.

19 MAYIS MİLLETİMİZİN VE DERNEĞİMİZİN DOĞUM GÜNÜDÜR…

KUTLU OLSUN!

 


19 Mayıs 1919’un 100. Yılında Atatürkçü Düşünce Derneği Samsun’da..

 

Top