ADD Samsun Şubesi 29 Ekim Etkinlikleri

İlk etkinliğimiz bizim için gönül dostu, bağışçımız olan, Emekli subay, yazar, Kıbrıs Gazisi sevgili Atilla Çilingir’in ”Önce Vatan” konferansı ile başladı. Atilla Çilingir, 2 Haziran 2017 de Tekkeköy Büyüklü Ortaokulunda Kütüphane açmamıza vesile olan bağışçımız. Yeni Çıkan ”Önce Vatan” adlı kitabının tüm gelir ve telif haklarını ADD Samsun Şubesine bağışlamış bir gönül dostumuz. 21 Ekim 2017 Cumartesi günü Sayın Atilla Çilingir’in ”Önce Vatan” konferansı Samsun Elektrik Mühendisleri Odası Konferans salonunda gerçekleşti. Aynı zamanda bu kitap için bir imza günü oldu.

23 Ekim 2017 Pazartesi Günü saat 13.00 de; Halk eğitim merkezi ile Selma Ergün Nirvana Sanat Atölyesi birlikteliği ile  açtığımız resim kursumuzun karma resim sergisini, Piazza AVM Sanat Merkezinde açtık. Bu açılışa tüm Demokratik Kitle Örgütleri Başkanları, Vali Yardımcımız Sayın Hakan Kubali de katıldı.  Bu sergi 29 Ekim Pazar gününe kadar Samsun Halkının gezmesine açık kaldı.

28 Ekim 2017 Saat 15.30 da Anıtta Cumhuriyetimizin 94. yılı kutlamaları  kapsamında; Demokratik Kitle Örgütleri ile Çelenk sunumu yaptık. Burada Basın Açıklamamızı da okuduk. ADD, CKD, ÇYDD, Samsun Tabip Odası, Samsun Eğitim Derneği, TMMOB İl Koordinasyon, Vatan Partisi, Samsun Eczacılar Odası, Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği, Samsun Spor gibi bir çok demokratik kitle örgütü anıtta idi.

Aynı akşam Saat 18.30 da Ellialtılar DSİ önünden başlayan  ”Cumhuriyet Fener Alayı” mımızı Samsun Halkının katılımı ile gerçekleştirdik. O gün Samsun Halkının katılımı muhteşemdi. Yerel ve Ulusal Basında yer aldık. Bir çok örgüt yanımızda idi. Aynı zamanda Eğitim İş Genel Başkanımız Orhan Yıldırım da Samsun da olması nedeni ile kortejde bizimle idi.

29 Ekim 2017 Pazar Günü Bulvar AVM ile birlikte yaptığımız ”Cumhuriyet Şenliğimiz”i gerçekleştirdik. Saat 13.00 de Bulvar AVM’nin geniş alanında Atatürk Resimleri sergisi açtık. Nutuk Okuduk. Çocuklarımızla resim yaptık, müzik söyledik. Halkın katılımı çok iyi idi.

29 Ekim Akşamı Dernek olarak ilk defa davet edildiğimiz Valilik Cumhuriyet Resepsiyonuna katıldık. Sonrasında Eğitim İş Dayanışma ve Cumhuriyet yemeğine katıldık.

Tüm etkinliklerimize Milli Mücadele Şehri Samsun’umuza yakışan şekilde tüm halkımızı davet ettik ve katılım gerçekten güzel oldu.

ADD Samsun Şube Başkanı

Dr. Işık ÖZKEFELİ

Top