ADD Salihli Şubesi Başkanı Mehmet Uyanık “Yarınlara Geç Kalmadan”

Atatürkçü Düşünce Derneği Salihli Şubesi, uyuşturucu kullanımının zararlarına dikkat çekmek amacıyla “Yarınlara Geç Kalmadan” isimli tiyatro oyununu Salihli’de vatandaşlarla buluşturdu.

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Salihli Şubesi, Feyzullah Arslan’ın yazdığı “Yarınlara Geç Kalmadan” isimli tiyatro oyununu ücretsiz olarak Salihli Zafer Keskiner Tiyatro Salonunda Salihli halkıyla buluşturdu. 

İzmir Derin Sahne Tiyatro Ekibi tarafından sahnelenen oyuna Salihlililer tarafından ilgi yoğun oldu. Cüneyt Gürbüz’ün yönettiği oyun özellikle gençler tarafından büyük beğeni ile izlendi. Çok çalışkan ve zeki bir öğrencinin okula yeni gelen uyuşturucu bağımlısı bir kız öğrenciyle yakınlaşmasını ve sonunda aşırı dozda uyuşturucu kullanımından ölmesini konu edinen oyunun sonunda izleyenler oldukça duygulandı.

Atatürkçü Düşünce Derneği Salihli Şubesi Mehmet Uyanık; ““Uyuşturucu kullanımı toplumumuzun kanayan bir yarası haline gelmiştir. Madde bağımlılığının ne kadar kötü bir şey olduğuna dikkat çekmek, gençlerimizi ve ailelerimizi bu konuda eğitebilmek hepimizin sorumluluklarındandır. Bu tiyatro oyununun insanları bilinçlendirdiğini düşünüyoruz.  Böylesine önemli bir sorumluluğu üstlendikleri için de Derin Sahne’nin tüm sanatçılarına teşekkür ediyorum” dedi.

 

 

 

 

 

Top