ADD Sakarya Şubesi olarak 22 Mayıs günü Sakarya Demokrasi Meydanındaki Atatürk Anıtına ve Bayrağımıza yapılan saldırıya ilişkin suc duyurusunda da bulunduk.

TÜM YURTTAŞLARIMIZIN BİLGİSİNE….

22 Mayıs Pazartesi günü, Sakarya Demokrasi meydanında Atatürk Anıtına yapılan saldırı tüm Türkiye’nin dikkatini çekmiş ve büyük bir tepki uyandırmıştır. Bilindiği üzere, saldırgan elinde balta ile Atatürk Anıtına saldırmış sonrasında da Türk Bayrağımızı yakmak istemiştir.

Öteden beri zaman zaman bu tarz saldırıları ne yazık ki görmekteyiz. Pek çok il ve ye ilçemizde Atatürk büstlerinin basit gerekçelerle kaldırılması, Atatürk’ün kendisine, ailesine ve onun manevi hatıralarına yapılan dayanağı olmayan haksız ithamlar ve hakarete varan saldırılar Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının çok büyük bir çoğunluğunu incitmektedir. Mustafa Kemal Atatürk bu ülkenin, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, kurtarıcısıdır. O’na yapılan saldırı, vatanını ve milletini gönülden seven tüm TC vatandaşlarına yapılmış demektir.

Daha evvelde benzeri yapılan bu saldırılara gereken hukuki cezalar verilmemiş olacak ki; bu durumdan cesaret alan bazı kendini bilmezler alçakça hakaret ve saldırılarını arttırmaktadır.

Ancak Türk Milleti’nin Ata’sına ve Bayrağına bağlı cesur evlatları bu saldırıları bertaraf etmeye hazır olduğunu bir kez daha göstermiştir. Olayın olduğu gün eli baltalı saldırgana ilk müdaheleyi yapan o cesur kardeşimize de bir kez daha teşekkürü bir borç biliriz.

ADD Sakarya Şubesi olarak, bu olayla ilgili savcılığa suç duyurumuzu verdiğimizi de sizlerle paylaşmak istedik. Dileğimiz caydırıcı olacak şekilde gereken hukuki ceza her ne ise verilsin.

Saygılarımızla….

 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ

SAKARYA ŞB. BŞK.  ASLIHAN ATEŞ

Top