ADD MUĞLA ŞUBESİ EŞGÜDÜM TOPLANTISINI TAMAMLADI

Atatürkçü Düşünce Derneği Muğla İli Şubeleri Eşgüdüm toplantısı ADD Muğla Şubesi ev sahipliğinde 12.04.2019 tarihinde Muğla İskender Alper Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Ayda bir gerçekleştirilen Eşgüdüm toplantısı ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık, ADD Genel Sekreter Yardımcısı Sevil Nazan Keskin, ADD GYK üyesi ve İç Ege Bölge sorumlusu Dr. Arif Güvenir, GYK üyesi ve Güney Ege-Batı Akdeniz Bölge sorumlusu Haydar Murat Topçu, ADD Muğla İli Şubeleri Eşgüdüm ve Muğla Şube Başkanı Av. Cüneyt Erkmen Özbayır, ADD Ula Şube Başkanı Hamdi Büyükeren, ADD Milas Şube Başkanı Gülçin Erşen, ADD Marmaris Şube Başkanı Dilay Uçar, ADD Datça Şube Başkanı Bekir Şahin, ADD Köyceğiz Şube Başkanı Selçuk Siber, ADD Dalaman Şube Başkanı Bora Koç, ADD Fethiye Şube Başkanı Nursel Türetken, ADD Seydikemer Şube Başkanı Duran Manav, Göcek Şube Başkanı Varol Atabay ile çok sayıda Şube Yönetim Kurulu üyeleri katıldılar.

Eşgüdüm Toplantısı başlamadan önce ADD Genel Başkanı Hüseyin Emre Altınışık ile GYK üyeleri ve ADD Muğla Şube Başkanı Av. Cüneyt Erkmen Özbayır her ikisi de ADD üyesi olan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr Osman Gürün ile Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ü makamlarında ziyaret ederek seçilmelerinden dolayı tebriklerini belirterek başarılar dilediler. 

Yapılan Eşgüdüm toplantısında Genel Başkan Hüseyin Emre Altınışık ile GYK Üyeleri Sevil Nazan Keskin, Dr Arif Güvenir ile Haydar Murat Topçu Derneğin Genel Merkez faaliyetleri hakkında bilgi paylaşarak ADD nin 30 uncu kuruluş yıldönümü ve Milli Mücadelenin 100 ncü yıldönümü olması nedeniyle yapılacak faaliyetler konusunda Muğla İli Şubelerini aydınlattılar. Şube Başkanları da tek tek söz alarak kendi bölgelerindeki faaliyetleri ile şubelerindeki sorunlar ile bölgelerindeki Demokratik Kitle Örgütleri ile paydaş / ortak çalışma düşüncelerini paylaştılar. Gayet verimli geçen toplantı 4 saat sürdü.

Toplantı sonunda ADD Göcek Şube Başkanı Varol Atabay ve Saymanı Neşe Atabay ile Muğla Şube yazmanı Fahrican Kaya tarafından kaleme alınan Toplantı Sonuç Bildirgesi okunarak oylamaya sunuldu ve Oybirliği ile kabul edildi. 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ MUĞLA ŞUBELERİ 

EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

ADD Muğla Şubelerinin katılımı ile 12 Nisan 2019 tarihinde ADD Muğla Şubesinin ev sahipliğinde eşgüdüm toplantısı yapılmıştır. Toplantıya Genel Başkanımız Hüseyin Emre Altınışık,  Genel Sekreter Yardımcısı Sevil Nazan Keskin, Genel Yönetim Kurulu Üyesi Arif Güvenir, Genel Yönetim Kurulu Üyesi, GE ve BA Bölge Sorumlusu Haydar Topçu, ADD Muğla şubeleri başkan ve yöneticileri katılmıştır.

Toplantı Sonuç Bildirgesi aşağıdadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin taşıyıcı kolonları olan Atatürk ilke ve aydınlanma devrimlerinin yılmaz bekçisi Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30. yılını ve Kurtuluş Savaşımızın başlangıcının 100. yılını kutlarız.

Aydınlık geleceğimizin en büyük güvencesi çocuklarımız ve gençlerimizdir. Bu nedenle Genel Merkezimizin düzenleyeceği “23-24 Nisan 2019 Milli Mücadelemizin 100. Yılında Ulusal Egemenlik ve ADD’nin Tarihi Sorumluluğu” sempozyumu, Gençlik Kurultayı, Dil Kurultayı ve 19 Mayıs etkinlikleri büyük önem taşıdığından şubelerimizce katkı sağlanacaktır.

Emperyalizme karşı zafer kazanan ilk lider Mustafa Kemal Atatürk’e yapılan saldırılara asıl tepki vermesi gereken kurumlar, ne yazık ki sessiz kalarak, görevlerini yerine getirmekten kaçınarak tarihimize karşı en büyük suçu işlemektedirler.

Atatürk’ün eseri olan Cumhuriyetimizin tüm kazanımlarının, emperyalizm ve ülkemizdeki işbirlikçileri aracılığıyla yok edilmeye çalışıldığı bu günlerde, 31 Mart yerel seçimlerinin iktidara uyarı vermesi, iktidarın bundan sonra Atatürk ve devrimlerine yönelmesini sağlayacaktır.

Atatürkçü Düşünce Derneği, günümüzün Kuva-yı Milliye Cemiyetidir. Bugün görevimiz, yeniden Kuva-yı Milliye’nin öncü gücü olmak ve Türk ulusunda var olan ulusal bağımsızlık bilincini, Kemalizmin yol göstericiliğinde daha da güçlendirerek Türkiye’yi hak ettiği yere çıkarmaktır.

Kemalizm, tam bağımsızlık, ulusal birlik, laiklik, akıl ve bilimi kullanarak çağdaşlık, yurtta barış dünyada barış, kesinlikle emperyalizme karşı olmak ve sürekli devrimciliktir.

Her Kemalist gibi Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyeti omuzlarımızda taşıyoruz. Koşullar ne olursa olsun, ödeyeceğimiz bedel ne olursa olsun son nefesimize kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz.

ADD Muğla şubeleri olarak en kutsal görevimiz Cumhuriyetimize, ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, ulusal birliğimize, laikliğe, evrensel bir lider olan Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’e ve geleceği de aydınlatan ilkelerine sahip çıkmayı sürdürmektir.

Atatürk’ün yoldaşları olarak hep birlikte çalışacağız.

ADD Muğla Şubeleri

12 Nisan 2019

Avukat Cüneyt Erkmen Özbayır

ADD Muğla Şube Başkanı

Top