ADD MUĞLA ŞUBELERİ EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

ADD Muğla Şubelerinin katılımı ile 15 Haziran 2019 tarihinde ADD Marmaris Şubesinin ev sahipliğinde eşgüdüm toplantısı yapılmıştır. Toplantıya, Genel Başkanımız Hüseyin Emre ALTINIŞIK, Genel Başkan Yardımcımız Tolga KALE, Genel Yönetim Kurulu Üyesi Güney Ege ve Batı Akdeniz Bölge Sorumlusu Haydar Murat TOPÇU, ADD Muğla Şubeleri Başkan ve yöneticileri katılmıştır.

Toplantı Sonuç Bildirgesi aşağıdadır;

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak bizler, Türk toplumuna ulus olma bilincini kazandıran; egemenlik kayıtsız şartsız ulusa aittir diyerek, egemenliği saraydan alıp gerçek sahibi olan ulusa veren; bireyi kulluktan yurttaş konumuna yükselten; demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, kurucumuz Muammer Aksoy ile demokrasi ve devrim şehitlerimize karşı büyük sorumluluklar taşımaktayız. Bu nedenle:

– 16 Nisan 2017 halkoylamasında, hukuk dışı yollarla, çoğulcu parlamenter sistemin tek kişi rejimine dönüştürülmesini,

– Gazi Meclisimizin yetkisiz ve etkisiz bir duruma getirilmesini,

– Yargı ve bürokrasinin, siyasal iktidarın görüşlerini talimat olarak kabul eder duruma gelmesini,

– İstanbul Belediye Başkanlığı seçimlerinde Yüksek Seçim Kurulunun millet iradesine, hak ve hukuka aykırı karar vermesini,

– Bilgiyi, aklı ve bilimi esas alarak fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yerine, sormayan, sorgulamayan, sadece kendisine söyleneni yapan, Atatürk’ü yok sayan nesiller yetiştirecek bilim dışı eğitim sistemine geçilmeye çalışılmasını,

– Gerek iç gerekse dış politikada, Atamızın “Yurtta barış, dünyada barış” ilkesinin tam tersi politikaların uygulanmasını,

– Tam bağımsızlık için ekonomik bağımsızlığın ön koşul olmasına karşın, ülkemizin büyük bir ekonomik kriz içine sokulmasını asla kabul edemeyiz.

Atatürkçü Düşünce Derneği ulusumuzun ve vatanımızın güvencesidir. Özellikle, üzerinde yaşadığımız toprakların Kuvayı Milliye ruhuyla yeniden Türk vatanı yapıldığı 1919 yılının 100. Yılı ve Derneğimizin kuruluşunun 30. Yılı olan 2019 yılında bize düşen en kutsal görev, Atamıza yapılan saldırılara; Cumhuriyetimize, demokrasimize, devrimlerimize, ulusal birliğimize, ülkemizin hukuksal, ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel yapısına verilecek zararlara son nefesimize kadar karşı çıkmak ve izin vermemektir. En büyük güç kaynağımız, Ulusumuzun tam bağımsızlık konusundaki kararlılığı ve KEMALİZM’dir.

Ayrıca Muğla şubeleri olarak, bu özel yılda Genel Merkezimizce düzenlenen “Cumhuriyet Tırları Yollarda” projesine en iyi şekilde katkı sağlanacaktır.

10. Yıl Marşımızda “10 yılda onbeş milyon genç yarattık her yaştan” denilmektedir. Şimdi biz de diyoruz ki “100 yılda milyonlarca Atatürkçü genç yarattık her yaştan”. İşte bu milyonlarca her yaştan Atatürkçü genç sayesinde Türkiye Cumhuriyeti sonsuza kadar var olacaktır.

ADD Muğla Şubeleri

15 Haziran 2019

Top