ADD KUŞADASI ŞUBESİ BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

17 ŞUBAT MEDENİ KANUNUN KABULÜNÜN YIL DÖNÜMÜNDE KUŞADASI’NDA DÜZENLENEN PANELDE ; ADD KUŞADASI ŞUBESİ ÖNCÜLÜĞÜNDE 12 DERNEK VE SİYASİ PARTİ KURULUŞU BİR ARAYA GELDİ

ADD Kuşadası Şubesi öncülüğünde, CHP Kadın kolu, Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği, ÇYDD Kuşadası Şubesi, Giritliler Kültür Dostluk ve Yardımlaşma Derneği, Kuşadası Kent Konseyi Kadın Meclisi, Kuşadası Katılımcı Kadın Hareketi Derneği, MHP Kadın Kolları, Türk Anneler Derneği, Türk Kadınlar Birliği, Vatan Partisi Öncü Kadınları, Hacı Bektaş Veli Kültür ve Dayanışma Vakfı Kadın Kolları olarak düzenlenen “ Medeni Kanunun Kabulü ve Kuşadalı Mahmut Esat Bozkurt “ paneli , Kuşadalıların yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi.

Panele Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt, Prof.Dr. Hakkı Uyar, Yrd.Doç.Dr. Emin Elmacı, Yrd.Doç.Dr. Münevver Karataş ve araştırmacı-yazar emekli öğretmen Nail Topal konuşmacı olarak katıldılar.
Oturum Başkanlığını; Aydın Baro Başkanı Av. Gökhan Bozkurt’un yaptığı panelde,

Prof.Dr. Hakkı Uyar ; “ MAHMUT ESAT BOZKURT VE TÜRK DEVRİMİ” …
Yrd.Doç.Dr. Emin Elmacı ; “ MEDENİ KANUN VE MAHMUT ESAT BOZKURT”…
Yrd.Doç.Dr. Münevver Aktaş; “ MEDENİ KANUNUN TÜRK KADININA KAZANIMLARI “ …
Em.Öğretmen ,Araştırmacı Yazar Nail Topal ; “ MEDENİ KANUNUN GEREKÇESİ “ …

Başlıklı temaları anlattılar.
Panelin açılış konuşmasını yapan ADD Kuşadası Şube Başkanı Nazan BOZKURT, Medeni Kanunun kabulünün önemini belirttikten sonra, 12 ayrı dernek ve siyasi parti kuruluşlarının katılımıyla organize ettikleri bu etkinliğin bir ilk olduğunu ve bunun Türkiye’de örnek olması gerektiğini vurguladı.

kusadası2 foto kusadası1 foto kusadası

Top