ADD KARTAL ŞUBESİ’NDEN 10 KASIM ATATÜRK’Ü ANMA PROGRAMI

Atatürkçü Düşünce Derneği Kartal Şubesi olarak üyelerimizle birlikte 10 Kasım sabahı saat 08:30 da Kartal Meydanındaki Atatürk Anıtı önünde hazır bulunup anma törenine katılarak, Atamıza olan saygımız ve bağlılığımızı bir kez daha gösterdik.

Aynı gün saat 14:00 da Gençlik Kollarımızın öncülüğünde ve Kartal Belediyesi iş birliği ile Uğur Mumcu Kültür Merkezinde Mustafa Kemal ULUSU’nun arşivindeki fotoğraflardan oluşan Atatürk Fotoğrafları sergisi ile yine Mustafa Kemal ULUSU’nun konuşmacı olduğu “Atatürk’ün Yanıbaşında” konulu konferans gerçekleştirilmiştir. Konferans sonrasında ADD Kartal Şube Başkanı Kemal ASLAN ile etkinliği düzenleyen gençlik kollarımızın başkanı Ecem KÖKTAŞ sayın Mustafa Kemal ULUSU’ya katılımından dolayı bir teşekkür plaketi sunarken Kartal Belediye Meclis Üyesi sayın Aysel YÜCEL de bir çiçek takdimi gerçekleştirdi.
Saat 19:30 da ise Kartal Belediyesi ve Şubemiz işbirliği ile “Aydınlığa Giden Yol” isimli etkinlik Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde gerçekleştirilmiştir.
Etkinlikte oyuncu Kıvanç Baran ARSLAN Atamızın Sanat konusundaki söylemleri ve yaptıkları hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı.
Daha sonra sahneyi İbrahim DİZLEK ile Eda DOĞANAY aldı. Eda DOĞANAY Atatürk’ün sevdiği şarkılardan oluşan bir performans sergilerken, İbrahim DİZLEK ise şarkılar arasında birer şiir okuyarak izleyicilerin yüreklerine dokundu.
Son olarak sahneyi Zeybek ekibi aldı ve onların performansı sonrasında etkinlikler sonlandırıldı.
Etkinlik sonunda sanatçılar adına sayın Eda DOĞANAY’a bir plaket sunumu yapıldı.
Top