ADD İZMİT ŞUBESİ BASIN AÇIKLAMASI

Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) İzmit Şubesi, Idlib’de şehit olan askerler için Atatürk Anıtı’na çelenk bırakmak ve burada basın açıklaması yapmak istedi. Dün Gönüllü Kültür Teşekkülleri’nin yürüyüşü sonrasında saat 23.00’te yapılan tebligatla 2 gün toplantı, gösteri ve basın açıklaması yasağı geldi. Bunun üzerine ADD İzmit Şubesi üyeleri dernek binasında basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklamasını yapan ADD İzmit Şubesi Başkanı Ahmet Kavaz, “Genel Merkez Yönetim, Genel Denetleme, Yüksek Disiplin ile Bilim ve Danışma Kurullarımız; İdlib’de yaşanılan ve hepimizi derinden sarsan olaylar nedeniyle 29 Şubat Cumartesi günü Ankara’da, Genel Merkezimizde olağanüstü toplanmıştır. Toplantımıza, dış politika alanında uzman isimler ile bilim insanları da katılarak sunum yapmışlardır. Toplantı sonucunda, aşağıdaki hususları Yüce Türk Milleti ile paylaşmakta yarar görmekteyiz” ifadelerini kullandı.
‘PARLAMENTER SİSTEME DÖNÜLMELİ’
Sözlerini sürdüren Kavaz, “İdlib’de şehit olan kahraman askerlerimize bir kez daha Allah’tan rahmet, acılı ailelerine ve ulusumuza başsağlığı dileriz. Milli yas ilan etmeyen, siyasi iktidarı
kınıyoruz. Şehitlerimizi tane ile ifade eden anlayıştan, böyle bir kararı da beklemiyoruz. Ayrıca, Libya’da şehitlerimizin olduğunu tesadüfen öğrenmiş bulunuyoruz. Şehitlerimizin sessizce, kamuoyundan gizlenerek defin edilmesi, her milli vicdan sahibi yurttaşımızı yaralamıştır. Bu büyük bir iflastır. Büyük Atatürk’ün kurduğu; laik, demokratik ve hukukun üstünlüğüne dayalı parlamenter sisteme derhal dönülmelidir. Bu konuda üzerimize düşeni yapacağız” diye konuştu.
‘YURTTAŞLARIMIZ KAYGILI’
“Tek kişi yönetimi iç ve dış politikada iflas etmiştir” diyen Kavaz, “Sorunlar çığ gibi büyümektedir. Ülkemizin geleceğini ve milli bütünlüğümüzü tehlikeye atacak bir seviyeye ulaşılmıştır. Türkiye, 18 yıldır siyasal İslamcı İhvan-ı Müslimin zihniyeti ile yönetilmektedir.
Rejim değiştirilmiştir. Hukukun üstünlüğü rafa kaldırılmıştır. Atatürk’ün “Yurtta Barış, Dünyada Barış” felsefesi terk edilerek; Müslüman Kardeşler stratejisi izlenmeye başlanmış; laik ve demokratik sistem yıkılmıştır. Cumhuriyet kültürü örselenmiş, milli eğitim sistemi, milli ekonomi ve milli dış politika yok edilmiştir. Yurttaşlarımız, geleceğinden kaygılıdır. Ekonomide adalet kalmamıştır” ifadelerini kullandı.
‘ÜLKE İTİBARI ZEDELENMEKTE’
“Kriz her kesimi vurmaktadır” sözlerini kullanan Kavaz, “Bu ortam içinde sömürgeci devletler, ülkemizin itibarını zedelemektedir. Türk Milleti demokrasiye sahip çıkarak hak ettiği sisteme kavuşacaktır. Emperyal devletlerin desteklediği PKK, PYD ve YPG unsurlarıyla ve terörizmle mücadelede devletimizin yanındayız. Tek kişi yönetimi yargı bağımsızlığını gölgelediği gibi terörizmle mücadelede de sorunlara yol açmaktadır. Bu nedenle, TBMM acilen etkin bir şekilde olaylara müdahil olmalıdır. Türkiye Cumhuriyeti, bir Orta Doğu devleti değildir. Bir din ya da ümmet devleti de değildir. Ulus egemenliğini yeniden inşa etmek yaşamsal önemdedir” dedi.
‘KAYBEDECEK BİR SANİYEMİZ YOK’
Kavaz, sözlerinin sonunda şunları söyledi: “Türkiye Cumhuriyeti, ‘İhvan-ıMüslimin’ zihniyetine terk edilemez. Cumhuriyet devriminin kültürel birikimini ve devrimin tüm değerlerini benimseyen ve temsileden Atatürkçü Düşünce Derneği, her üyesiyle AtatürkTürkiye’sini yeniden inşaetmenin kararlılığı içindedir. Görülmüştür ki Atatürkçü düşünceden uzaklaşıldıkça Orta Doğu bataklığınasaplanmaktayız. Gerici ve bölücü zihniyetlere hedef olmaktayız. Artık, kaybedecektek bir saniyemiz yoktur. Birlik ve bütünlük içerisinde, yasal zeminde mücadelemiziödünsüz sürdüreceğiz.Şehitlerimize tekrar Allah’tan rahmet, ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar dileriz.”

Top