ADD İZMİR ŞUBELERİ ÖDEMİŞ EŞGÜDÜM TOPLANTISI BASIN AÇIKLAMASI

          

               Biz Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubeleri olarak kamuoyuna ilan ediyoruz ki:

    Ülkemiz ve Cumhuriyetimiz kuruluşundan bu yana en zor günlerini yaşamaktadır. Bizzat AKP nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan ülkemizin bir beka sorunu olduğunu söylemektedir.Bu görüşe birçok siyasi parti ve milletimizin büyük bir çoğunluğu da katılmaktadır. Ancak unutulmasın ki AKP’ nin iktidar olduğu 2002 yılında kimsenin aklında bir beka sorunu yaşayacağımız yoktu.AKP iktidarı ve onun lideri Erdoğan’ın on beş yıldan fazladır uyguladığı yanlış politikalar sonucunda bu noktaya geldik.Sıfır terörle iktidar olan AKP önce PKK ile açılım politikalarıyla pazarlık yaparak , Terörist başına “Sayın Öcalan” diye hitap edip Diyarbakır meydanında “Megri Megri” diye ağlaşarak, valilere askerin ve güvenlik güçlerinin PKK ya karşı operasyon yapmasını yasaklatarak güney doğuyu PKK ya teslim ettikten sonra hendek savaşları yapmak zorunda kalmış onlarca Mehmetçiğin şehit olmasına neden olmuştur.

        ABD emperyalizminin BOP  politikalarına takılıp kendi “Müslüman Kardeşler” ideolojisinin iktidarı için Şam’da Emevi  Camiinde namaz kılma hayaline kapılan AKP liderliğinin izleye geldiği yanlış politikalar sonucunda ordumuz, Suriye’de bir kez daha yeni bir cephede savaşmak zorunda kalmıştır. Ordumuzun Afrin harekatında gösterdiği başarılardan gurur duyuyoruz.En kısa zamanda en az şehitle harekatın sonuçlanması dileğimizdir.

          AKP nin genel başkanı ve Cumhurbaşkanı  Erdoğan’ın ordumuzla birlikte hareket eden sözde “Özgür Suriye Ordusunu” (ÖSO) Kuvayi Milliye ile eş tutması bağışlanmaz bir hatadır. ÖSO,  menşei El-Kaide’ye dayanan el nursa,tahrir şam gibi IŞİD’ den bir ton açık ve ne idüği belirsiz bir çapulcu alayıdır,cihatçı bir örgüttür  ve  Emperyalist ABD tarafından harekattan bir hafta önce Vaşhington’da ağırlandı, Pentagon ve Dış işleri bakanlığında temaslarda bulundu,ne tür pazarlıkların yapıldığı şimdilik meçhul olan emperyalizmin emrinde bir örgüttür.  

        Kuvayi  Milliye; ülkemizin Emperyalizm tarafından işgaline karşı örgütlenen yöresel Müdafayi Hukuk Derneklerinin çağrısıyla oluşmuş, gönüllü, köylü efe ve yedek subayların oluşturduğu Milli Mücadelenin kitlesel halk direnişidir.

        Bu gönüllü halk direnişinin ilk örneğini önünde bulunduğumuz anıttan da anlaşıldığı gibi Ödemiş vermiştir.Vali Kambur İzzet ve Kolordu Komutanı Ali Nadir Paşanın bütün karşı koymalarına rağmen Ödemiş Jandarma komutanı Tahir beyin gayretleriyle Milli Hükümet kurulur,silah depoları basılıp silahlar halka dağıtılır ve Yiğit Ordusu adında bir milis güç oluşturulur.Böylece İstanbul  hükümetine karşı ege de ilk isyan başlar.Milis güç Ali Orhan İlkkurşun’un komutanlığında Hacı İlyas köyü sırtlarında Yunan ordusuna karşı savaşır. 

      AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ÖSO yu Kuvayi Milliye’ye benzetmesini kınıyoruz.

     AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan Afrin harekatında bir taraftan Suriye’nin toprak bütünlüğünden söz ederken bir taraftan da buraları ÖSO’ya bırakacağından söz etmektedir ki bu büyük bir çelişkidir ve ABD nin Suriye’de kantonlar oluşturma politikalarına hizmet etmektir . Bu tutum harekatın meşruluğuna ve haklılığına uluslar arası kamu oyu nezdinde de  gölge düşürür. 

      AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bir taraftan ABD ‘ye veryansın ederken bir yandan da hala ABD ile birlikte operasyon yapmaktan söz etmektedir. Bu çelişkili politika AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ ın asla Antiemperyalist olmadığını ve olamayacağını, kahraman  ordumuz ve Mehmetçiğimiz üzerinden iç politikada amaçlarına ulaşmak için hesaplar yaptığını  göstermektedir.

     Biz Atatürkçü Düşünce Derneği olarak, AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Suriye’nin meşru devlet başkanı Esad ile derhal görüşmelere başlayarak ülkesinin bütün cihatçı örgütlerden temizlemesini ve toprak bütünlüğünü sağlayarak Emperyalist saldırıları püskürtmesinde yardımcı olmasını istiyoruz.Böylece Mehmetçiğimizin şehit olmasını da önlemiş olur.

    Biz Atatürkçüler ülkemizin ve bütün Ortadoğu ülkelerinin çıkarlarının Atatürk’ün dış politikasına dönerek başta Suriye, Irak, İran ve Rusya ile çok yönlü ittifaklar yapılmasından geçtiğine inanıyoruz.

     Ülkemiz dış politikada olduğu gibi içerde de büyük sorunlar yaşamaktadır .Ekonomi artık duvara toslamak üzeredir. Halkımız fakru zaruret içerisindedir. Daha geçenlerde bir işsiz vatandaşımız Meclisin önünde kendisini yaktı ,bir başkası da İstanbul’da üzerine benzin dökerek kendisini yaktı. Bunlar basına yansıyabilenler. Hayat her gün daha da pahalanıyor üstelik ülkemiz ekonomisinin  iyileşeceğine yönelik hiçbir işarette yok .

      Bizler Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubeleri olarak ülkemizi bu karanlık tablodan, beka sorunundan çıkarmak için, Cumhuriyetimizi yeniden Demokratik, Laik ve Sosyal Hukuk Devleti yapabilmemiz için tüm toplum güçlerini mücadeleye çağırıyoruz. Her zaman olduğu gibi biz üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirmek için yılmadan çalışıyoruz.

 Yaşasın Laik Demokratik Cumhuriyet.

 NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

 

Atatürkçü Düşünce Derneği İzmir Şubeleri.    7 Şubat 2018 ÖDEMİŞ 

Top