ADD GAZİPAŞA ŞUBESİ; BAHÇE KURUYORUZ

GAZİPAŞA’DA yaptığı sosyal ve kültürel etkinliklerle ilçenin en etkili sivil toplum kuruluşlarının başında gelen Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Gazipaşa Şubesi, dev bir projenin daha altına imzasını atıyor. ADD Gazipaşa Şubesi, Yeşilyurt Mahallesi Asaraltı Mevkii’nde ceviz bahçesi ve gençlik kampı kurmak için çalışmalara başladı. Atatürk aşığı hayırsever M. Şevki Metin tarafından derneğe bağışlanan 20 dönüm arazi de teraslama ve çevre düzenlemesi yapıldı. Ceviz fidanlarının sulanması için sulama göleti de yapılacak. Çalışmalalar tamamlanınca alana hayırsever M. Şevki Metin’in ismi verilecek.

ADD Şube Başkanı Tuncer, yapılan çalışmalarla ilgili bilgi verdi. Hayırseverlerin ve Atatürk sevdalıların desteğiyle birçok başarılı projenin altına imza attıklarını hatırlatan BaşkanTuncer, tarihi bir gün daha yaşadıklarını söyledi. Başkan Tuncer, bir yıldır yapmayı planladıkları ceviz bahçesi ve gençlik kampı inşaatının başladığını müjdeledi. Başkan Tuncer, “Hayıreverimiz M. Şevki Metin amca, derneğimize Yeşilyurt Mahallesi Asaraltı Mevkii’nde 20 dönüm arazi bağışlamıştı. Biz burada ceviz bahçesi kurmak ve gençlik kampı yapmak için projeler ürettik. Haftasonu itibariyle, kurban keserek çalışmaların startını verdik. Bahçemizin teraslama ve çevre düzenlemesini yaptırdık. Fidanları dikeceğimiz yalaklar açıldı. Bu alana 400 ceviz fidanı dikeceğiz. Ocak ayının ortalarında fidanların dikimini gerçekleştireceğiz. Bu fidanlardan 3-5 yıl içinde verim almayı planlıyoruz” dedi.

ADD Şube Başkanı Tuncer, ceviz bahçesinin yanında 50 kişinin konaklayabileceği bir tesiste yapacaklarını söyledi. Gerekli izinleri alarak hayallerindeki projeyi gerçekleştireceklerini söyleyen Başkan Tuncer, “Gençlerimizin konaklayacağı, spor yapacağı doğa ile içiçe vakit geçirecekleri gençlik kampı yapacağız. 50 kişinin konaklayacağı ve yemek yiyebileceği gençlik kampımızda halı saha, basketbol ve veleybol sahalarının yanısıra tırmanma alanı oluşturacağız. Şuana kadar 100 bin lira harcadık. Ceviz bahçemiz ve gençlik kampından elde edeceğimiz geliri ise her zaman olduğu gibi ihtiyaç sahibi öğrencilerin barınma, gıda ihtiyaçları için harcayacağız. Ayrıca üniversite öğrencilerimize burs vereceğiz. Tesisimizi 2018 yılının yaz aylarında bitirmeyi planlıyoruz. Buraya ADD M. Şevki Metin Çiftliği ismini vereceğiz” dedi.

 

Top