ADD Gaziemir Şubesi Muammer AKSOY Şiir dinletisi gecesi

6 Şubat Salı akşamı gerçekleştirilen, Atatürkçü Düşünce Derneği Kurucu Başkanı ve Devrim Şehidi Prof. Muammer AKSOY anısına ADD Gaziemir Şubesi’nin İzmir 68liler Platformu ile beraber düzenlediği “Şiirlerle, Türkülerle” adlı etkinliğimiz büyük beğeni kazandı.
Açılış konuşmasında Sarnıç’taki bir okulda bir öğretmenin ölümü ile sonuçlanan kaza nedeniyle buruk olduklarını, kadın cinayetleri, terör, trafik ve iş kazalarında ölen insanlarımıza toplumu alıştırmaya başladıklarını 
söyleyen ADD Gaziemir Şubesi Başkanı Turgay ALTINIŞIK konuşmasına bu Vatan için canlarını feda eden şehitlerimiz adına katılanları saygı duruşuna davet ederek başladı. Prof. Muammer AKSOY’ UN hayatını ve derneği kurduktan 8 ay sonra 73 yaşında neden öldürüldüğünü anlatan Şube Başkanı, onun bütün gençliğe örnek olacak devrimci bir aydın olduğunu belirtti.
Etkinliğin sunumları İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar MARUFLU tarafından yapıldı, Maruflu konuşmalarında Muammer AKSOY’UN nasıl bir aydın olduğundan bahsetti.
ADD Gaziemir Şubesi önceki başkanlarından, kurultay delegesi ve İzmir 68liler Platformu Sözcüsü Ertuğrul GEZENOĞLU Vatan mücadelesinin nasıl yapılması gerektiği sokakların kazanılmadan mücadelenin kazanılamayacağını belirtti.
Şiir yorumcularından İzmir 68’liler Platformu Başkanı şair, yazar, gazeteci, sporcu Okan YÜKSEL 68’lilerin Vatan mücadelesinden, Atatürk aşkından ve Devrim Şehitlerinden bahsederek salondaki heyecanı yükseltti.
İzmir Şiir Tiyatrosu’ndan Süreyya TÜRKAYDIN ve Birhan AKARSU’NUN muhteşem yorumladıkları şiirler geceye katılanlar tarafından büyük beğeni topladı.
Sancar MARUFLU, son bölümde Şube Başkanı’nı sahneye davet ederek EGE’DE YAŞAM Gazetesinde yayınlanan kızı için yazdığı şiiri okumasını istedi, şiir büyük alkış aldı. Türk Halk Müziği Bağlama Sanatçısı ve Eğitmeni Mustafa Fikri TOY tarafından birbirinden güzel halk türküleri ile renklendirilen geceye, dernek başkanları, belediye meclis üyeleri, ADD Genel Denetleme Kurulu Üyesi Mualla Yılmaz, Kent Konseyi üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gecenin sonunda Şube Başkanı tarafından gecenin düzenlenmesine katkıda bulunanlara hatıra plaketi verildi.


Top