ADD Gaziemir Şubesi: KUKLA DEVLET İÇİN HALK OYLAMASINA HAYIR!

Bugün yurdun dört bir yanında tüm ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEKLERİ Kuzey Irak’ta yapılması planlanan halk oylamasına HAYIR diyerek tepkisini net bir şekilde ortaya koymuştur.

Gaziemir’de ki basın açıklamasına; Atatürkçü Düşünce Derneği, CHP, Vatan Partisi, Belediye, Kent Konseyi, Kent Konseyi Kadın Meclisi, TESUD, TEMAD, Afyon KADOK, Engel Siz Yaşam Derneği, Masterler Derneği, Gıda Bankası, MHP’den ayrılan grup, Zihinsel Engellileri Topluma Kazandırma Derneği gerek yönetici gerek ise temsilcileri ile katılmışlardır.

Basın açıklaması, İstiklal Marşının ardından Atatürkçü Düşünce Derneği Gaziemir Şubesi Başkanı Turgay ALTINIŞIK’IN açılış konuşmasından sonra okunmuştur. Turgay ALTINIŞIK açılış konuşmasında şunları belirtmiştir:

“Atatürkçü Düşünce Derneği olarak; bu ülkenin topraklarını, Atatürk’ten, cumhuriyeti kuran gazi ve şehitlerimizden ve kurucularımızdan emanet olarak görüyoruz. Hangi görüşten olursak olalım hepimiz, bu vatana sahip çıkmak için mücadele ediyoruz. Atatürkçü Düşünce Derneği; siyasi partilerle, sivil toplum kuruluşları ve demokratik kitle örgütleri ile birlikte bugün 370 ilçede ve tüm illerde bu basın açıklamasını birlikte yaparak, görüşünü dile getirmiş ve siyasi iradenin sadece HAYIR demekle kalmayıp yaptırımlar uygulayarak bu referanduma engel olmasını istemiştir.

Sevr antlaşmasından bu yana bütün emperyalist devletlerin, istiklal harbi ile elde ettiğimiz toprakları, bizden tekrar almak için yine bizim vatandaşlarımızı kullanmak suretiyle, orta doğudaki bataklığa bir kere daha çekmek uğruna, orada emperyalist ülkelere hizmet edecek bir kukla devlet ve kuzey Irak’ta bir koridor kurarak bu oyunun son tezgahı olan bu halk oylaması ile bizi mağlup etmeye çalışmak istiyorlar.

Bu halk oylamasına; hangi siyasi görüşte olursa olsun, bu vatanı seven, bu ülkenin sınırları bizimdir ve bu insanlar bizim sınırlarımıza tehdittir diyen ve emperyalizmin oyunlarını bilen herkes, her vatansever HAYIR demelidir.”

 

 

Top