ADD BURDUR ve ISPARTA ŞUBELERİ EŞGÜDÜM TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

14 Haziran 2019 tarihinde ADD Burdur şubesinin ev sahipliğinde eşgüdüm toplantısı yapılmıştır. Toplantıya, Genel Başkanımız Hüseyin Emre ALTINIŞIK, Genel Başkan Yardımcımız Tolga KALE, Genel Yönetim Kurulu Üyesi Güney Ege ve Batı Akdeniz Bölge Sorumlusu Haydar Murat TOPÇU, ADD Burdur ve ADD Isparta şubeleri Başkan, yöneticileri ve üyelerinin katılmıştır.

Toplantı sonuç bildirgesi aşağıdadır.

Türkiye Cumhuriyeti’nin taşıyıcı kolonları olan Atatürk İlke ve aydınlanma devrimlerinin yılmaz bekçisi Atatürkçü Düşünce Derneği’nin 30. Yılını ve kurtuluş savaşımızın başlangıcının 100. yılını kutlarız.

Özellikle, üzerinde yaşadığımız toprakların kuvayı milliye ruhuyla yeniden Türk vatanı yapıldığı milli mücadelemizin başlangıcı 1919 yılının 100. Yıl dönümü olan 2019 yılında bize düşen en büyük görev, atamıza yapılan saldırılara; cumhuriyetimize, demokrasimize, devrimlerimize, ulusal birliğimize, ülkemizin hukuksal, ekonomik, siyasal, sosyal ve kültürel yapısına verilecek zararlara son nefesimize kadar karşı çıkmak ve izin vermemektir. En büyük güç kaynağımız, ulusumuzun tam bağımsızlık konusundaki kararlılığı ve KEMALİZM’dir.

Kemalizm, tam bağımsızlık, ulusal birlik, laiklik, akıl ve bilimi kullanarak çağdaşlık, yurtta barış dünyada barış, kesinlikle emperyalizme karşı olmak ve sürekli devrimciliktir.

Her Kemalist gibi ATATÜRK’ün emaneti olan CUMHURİYETİ omuzlarımızda taşıyoruz. Koşullar ne olursa olsun, ödeyeceğimiz bedel ne olursa olsun son nefesimize kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz.

Türkiye Cumhuriyeti’ni bağımsız bir siyasal varlık olarak kuran ulusal kurtuluş savaşının nabzı günümüzde ADD şubelerinde atmaktadır. ADD’nin tam bağımsızlıkçı, laik, çağdaş değerlerle desteklenen dik duruşu; emperyalizm işbirlikçisi dinci cemaatler, etnik devlet peşinde koşanlar, dindarlık görüntüsü altında ülkeyi soyanları rahatsızlık etmektedir.

Bu kişi ve kurumlara karşı verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı gurur duyuyoruz. Bizler ATATÜRK için yorulmaya, Atatürkçü Düşünce için emek vermeye, Atatürk ve düşüncelerini bıkmadan usanmadan anlatmaya devam edeceğiz.

Atatürkçü Düşünce Derneği günümüzün Kuva-yı Milliye, Müdafaa-i Hukuk, Redd-i İlhak cemiyetleridir. Bugün görevimiz yeniden Kuva-yı Milliye’nin öncü gücü olmak ve Türk ulusunda var olan ulusal bağımsızlık bilincini, Kemalizmin yol göstericiliğinde Türkiye’yi hak ettiği yere çıkarmaktır.

Hepimiz Mustafa Kemal çocuğuyuz. Onun ideolojisi ile büyüdük ve yaşamımızı, Kemalist Türkiye amacına adadık. Her Kemalist gibi Atatürk’ün emaneti olan Cumhuriyeti onurla ve gururla omuzlarızda taşıyoruz. Şartlar ne olursa olsun, ödeyeceğim bedel ne olursa olsun son nefesimeze kadar bu mücadelemizi sürdüreceğiz.

Tarih hepimizin duruşunu ve sonuçlarını yazacaktır. Ve o tarih yazılırken de sayfalar da Atatürkçü Düşünce Derneği’ne özel bir yer ayrılacaktır.

‘’NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE’’.

ADD Burdur ve ADD Isparta Şubeleri

Top