ADD Burdur-Isparta İlleri Eşgüdüm Toplantısı Sonuç Bildirgesi

Atatürkçü Düşünce Derneği Burdur-Isparta İlleri Eşgüdüm toplantısı, 23 Eylül Cumartesi günü Burdur’a bağlı Yeşilova Şubesi ev sahipliğiyle toplandı. Toplantıda tartışılan ve ülkemizin gündemini ilgilendiren konular bir sonuç bildirgesi ile paylaşıldı.

ADD Genel Sekreter Yardımcısı ve Bölge Sorumlusu Lütfü Kırayoğlu’nun da katıldığı toplantı saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başladı. Toplantıya katılan Genel Merkez Eğitim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Lütfü Çakmakçı, kurulun çalışmaları ile ilgili bilgilendirme yaptıktan sonra, GYK Üyesi lütfü Kırayoğlu ADD Genel Merkezin çalışmaları ve önümüzdeki döneme ilişkin çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı. Daha sonra söz alan şube yöneticileri, çalışmaları, sorunları ve önümüzdeki hedefleri hakkında görüşlerini sundular.

Toplantı sonrası, Yeşilova ilçe sınırları içindeki ünlü Salda Gölüne ve Maldivler olarak bilinen turistik bölgeye kültür gezisi düzenlendi. Toplantı sonrasında yayınlanan Sonuç Bildirisi şöyle:

Yıllardır Orta-doğuyu kan ve ateşe boğan emperyalizm, tam da Suriye’de yenilgiye doğru gittiği sırada yeni bir hamle yaparak Irak’ın Kuzeyinde kukla bir “Kürdistan” kurma amacı ile bir halk oylaması düzenlemektedir. İsrail tarafından hararetle desteklenen, ABD tarafından da el altından desteklenen bu girişim, hedefine ulaşmasa bile bölgede uzun yıllar sürecek bir çatışmanın başlangıcı olacaktır.

Birinci Körfez savaşının yapıldığı 1991 yılından bu yana, yurtseverlerin bütün uyarılarına rağmen bu tehlikeli gidişe koşar adım gidilmiş, ülkemizin İkinci Körfez Savaşına karışmasına karşı duranlar, sonraki yıllarda kumpas davaları ile cezaevlerine tıkılmış, ancak kukla “Kürdistan” projesi böylelikle bu günlere gelmiştir.

Öte yandan, işbaşında 15. yılını sürdüren siyasal iktidar, cumhuriyet kazanımlarına ve Atatürk devrimlerine karşı giriştiği sinsi mücadeleyi, her gün bir adım ileri taşımakta, bir yandan Atatürk anıtlarına karşı saldırılar sürerken, diğer yandan eğitimin ulusal niteliğini yok edip “kindar ve dindar” nesil yetiştirmek adına müfredattan Atatürk’ü çıkarmak, yerine çağ dışı hurafeler yerleştirmek suretiyle gençlerimizin geleceğini karartmaktadır. Yine aynı günlerde okullara gönderilen önemli günler çizelgesinde ulusal bayramlarımız kutlanması engellenecek şekilde gizlenmektedir. Bu girişim, resmi dairelerden TC harflerini kaldırma girişiminde olduğu gibi duvara toslayacaktır. ADD bu girişimi de boşa çıkaracaktır.

ADD geçtiğimiz günlerde ülke çapında yaptığı eylemlerle, hem Kuzey Irak’taki halk oylamasına karşı, hem de müfredattan Atatürk’ün çıkarılmasına karşı kitlesel eylemler gerçekleştirmiştir. Bundan sonra da her türlü gerici ve bölücü girişime kararlılıkla karşı duracaktır. ADD Türkiye Cumhuriyetinin geleceğinin güvencesi olmaya devam edecektir.

Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk Devrimleri sonsuza dek yaşayacaktır.

ADD Burdur ve Isparta Şubeleri

23.09.2017 Yeşilova

Top