ADD BU KEZ KÖY ÇOCUKLARINI DA SEVİNDİRDİ

Atatürkçü Düşünce Derneği Finike Şubesince her yıl 29 Eki Cumhuriyet Bayramı ve 10 Kasım Atamızı Anma Günü nedeniyle geleneksel olarak yapılan okullar arası resim şiir ve kompozisyon yarışmalarının 14. bu yıl gerçekleşti. Yarışmalarda dereceye giren öğrencilerin plaketleri protokol tarafından her yıl olduğu gibi törenlerde verildi.

Şube başkanı Atilla Öztürk’ten edindiğimiz bilgiye göre bu yıl 10 Kasım Atamızı anma günü nedeniyle yapılan resim yarışması alışılmışlığın dışına çıkılarak uzaktaki okullarımızı da kapsadı. Yalnız ve Günçalı ilkokullarında okul içi yarışma düzenleyerek çocuklara özgüven kazandırmayı amaç edindirdiklerini söyleyen Öztürk onlara plaketlerini okullarında verdi. Ayrıca dernek olarak çocukların kitap okuma alışkanlığı gelişsin diye bu iki okula her sınıf için ayrı ayrı kitaplar hediye edildi. Öztürk çocukların mutlu olması, Cumhuriyetimizin kurucusu ve kurtarıcısı ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün sadece ölüm ve doğum yıl dönümlerinde değil nefes alınan her anda anılması gerektiğini, onun gösterdiği yolda ilerlenmesi gerektiğini söyledi. Ayrıca Atatürk Cumhuriyeti çocuklara ve gençlere emanet etti. Bunu yaparken de “Eğer benim sözlerimle bilim çelişirse bilimi tercih edin.” diyerek okumanın, araştırmanın yani bilimin önemine dikkat çektiğini söyledi.

Bu yarışmalarda o çocukların gözlerindeki mutluluk insana umut veriyor, mutluluk veriyor. Unutmayın her şey çocuklarımızın daha çağdaş, daha demokratik, ekonomisi daha gelişmiş, kültür ve sanatta ileri gitmiş bir ülkede yaşaması için yapılmalıdır. Hepiniz Atatürk’le kalın, Cumhuriyetle kalın, Sağlıcakla kalın diyerek sözlerini bitirdi.

Top