ADD ANTALYA ŞUBESİ: 24-31 OCAK ADALET VE DEMOKRASİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ

16105484_743917845774544_7697691465841881010_n

Bilindiği üzere; Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Vakfı(Umag);Uğur MUMCU’nun şehit edildiği 24 Ocak ile Derneğimizin kurucu Genel Başkanı,  hemşerimiz Prof. Dr. Muammer AKSOY’un şehit edildiği 31 Ocak tarihleri arasını “Adalet ve Demokrasi haftası” ilan etmiştir. Her yıl olduğu gibi bu yıl da bir ana tema ile etkinliklerimizi gerçekleştireceğiz. Adalet ve Demokrasi Haftasının bu yıl ki ana başlığı “Cumhuriyet Şehitlerimiz ve Türkiye Gündemi” olarak belirlenmiştir.

Başta Mustafa Fehmi KUBİLAY’dan Uğur MUMCU’ya, Muammer AKSOY’dan Bahriye ÜÇOK’a, Ahmet Taner KIŞLALI’dan  Necip HABLEMİTOĞLU’na Mustafa Yücel ÖZBİLGİN’e kadar tüm Cumhuriyet Şehitlerimize sahip çıkmak hepimizin tarihsel görevidir. Onlar; Vatanımızın bütünlüğü, Milletimizin birliği için Adalet ve Demokrasi için kısacası Tam Bağımsız Türkiye için şehit oldular.

Her yıl olduğu gibi bu yıl da 24-31 Ocak Adalet ve Demokrasi Haftası kapsamında Antalya’da anma etkinliklerini el ele vererek hep birlikte gerçekleştireceğiz. Bu kapsamda 24 Ocak 2017 Salı saat 10.00 Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtı’na Uğur MUMCU ve Cumhuriyet Şehitlerimiz için Çelenk koyma programı yapılacaktır.

24 Ocak 2017 Salı saat 13.00’de: Muratpaşa Belediyemizin’nin katkıları ve Cumhuriyet İçin Antalya El Ele Platformunun desteği ile Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda; Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Sayın Tansel ÇÖLAŞAN, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sayın Öztürk YILMAZ ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkan Yardımcısı Sayın Nihal KIZIL’ın katılacağı “Cumhuriyet Şehitlerimiz ve Türkiye Gündemi” konulu konferans gerçekleşecektir.

Aynı gün saat:17.00’de Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanımız Sayın Tansel ÇÖLAŞAN, Kumluca’da, Cumhuriyet Halk Partisi Kumluca ilçe başkanlığının düzenlediği konferansta konuşmacı olacaktır.

Yine aynı gün saat:20.00’de Muratpaşa Belediyesi Kültür Salonunda sanatçımız Sayın Sadık GÜRBÜZ’ün konseri gerçekleşecektir.

Her yıl olduğu gibi 31 Ocak (31 Ocak 2017 Salı) tarihinde de kurucu genel başkanımız Prof. Dr. Muammer AKSOY’un memleketi olan İbradı İlçemizde; İbradı Muammer AKSOY Şubemiz önderliğinde, İbradı Belediyemizin ev sahipliğinde bir anma programı gerçekleştirilecektir.

Dosta düşmana birlik mesajı vermek için; başta Antalya ‘da yaşayanlar olmak üzere Sizleri ve üyelerinizi, çelenk koyma törenine ve konferansımıza bekler, çalışmalarınızda başarılar dileriz.

 19.01.2017     

İBRAHİM DAŞ

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
ANTALYA ŞUBE BAŞKANI

Top