ACI KAYBIMIZ …

Değerli Atatürkçüler ADD Kadıköy Başkanımız İbrahim Nahit KUBİLAY’ı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz.

Nahit Ağabeyimizin anısının takvim yapraklarına sıkışmayacağının, onun idealini daima mücadelemizle yaşatacağımızın bilmesini isteriz.

Nahiz KUBİLAY daima mücadelemizin çoban yıldızı olmuş, ülkemizin en karanlık günlerinde bizlere ışık olmuştur. Gençlik yıllarından itibaren devrimci, Atatürkçü mücadelenin içinde olan başkanımızın ara vermeksizin sürdüğü örgütlü yaşamı hepimizin örnek bir yaşam biçimi sunmaktadır.Bizde tıpkı onun gibi kendimizi son nefesimizi verene kadar, ülkemize, ulusumuza borçlu hissedecek yaşamımız ülkemizin aydınlık geleceğine armağan olacaktır.

Biz onu referandum öncesi milletin egemenliğine gasp etmeye çalışanlara karşı meydandanları İzmir Marşıyla ayağa kaldıran inançlı bir devrimci olarak anacağız; ülkemizin bugünlerini yıllar öncesinden gören Cumhuriyet mitinglerini örgütleyen, kumpas davalarında Silivri zindanına dayanan o zindanın duvarlarını yıkan, Gezi Parkını varlığını ortaya koyarak savunan bir yurtsevere olarak hatırlayacağız.

Onun isteyeceği üzere bugünden sonra da mücadelemize en az onun kadar sahip çıkacak, ülkemizin içinde bulunduğu karanlıktan aydınlığa çıkması için gereken mücadeleyi durmaksızın, yorulmaksızın sürdüreceğiz.

Bayrağı biz gençlere devredene kadar emekli olmayacağını defalarca söylemişti. Bugün bayrak bizde, nöbet bizde, dava emin ellerde!

ADD KADIKÖY YÖNETİM KURULU

 

Top