8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü Konferansı " Türk Kadını; Nereden Nereye ? " Konuşmacı: Prof. Dr. Seçil Karal Akgün

“Kadınlarımız için asıl mücadele alanı, asıl zafer kazanılması gereken alan, biçim ve kılıkta başarıdan çok, ışıkla, bilgi ve kültürle, gerçek faziletle süslenip donanmaktır.                              
Gazi Mustafa Kemal Atatürk “

Saygıdeğer Üyelerimiz, Saygıdeğer Arkadaşlarımız, Saygıdeğer Berlin Kamuoyu,

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününü bu yıl Atatürkçü-Düşünce Derneği Berlin-Brandenburg’un önderlik ettigi Berlin Cumhuriyet Platformuyla 6 Mart Pazar günü Profesör Dr. Seçil Karal Akgün‘ün sunumuyla kutlayacağız. Uzun yıllar Ortadoğu Teknik Üniversitesi Tarih Bölümü Başkanlığı görevini yürüten Prof. Karal Akgün “Türk Kadını; Nereden Nereye ?” konusunu irdeleyecek. Konuğumuz toplantının son bölümde ise izleyicilerin sorularını yanıtlacak.

Berlin Cumhuriyet Platformunu ADD Berlin-Brandenburg’un yanısıra; aralarında Berlin 23 Nisan Derneği, Cumhuriyet Halk Partisi Berlin Birliği, Almanya Türk Konseyi, Almanya’daki Türk-Azerbaycan Birliği, Tokatlılar Derneği, Vatan Partisi Berlin, Türkiye Gençlik Birliği Berlin örneği çok sayıda sivil toplum kuruluşu oluşturmakta.

Cumhuriyet Platformunun Dünya Emekçi Kadınlar günü kutlaması Alte Jakob Straße 149, (10969 Berlin, U-Bhf. Hallesches Tor) adresindeki IG Metall Haus‘da 6 Mart 2016 Pazar günü saat 14.00‘te başlayacak. Toplantıda Şiir ve Müzik dinletisi de yeralacak.

Konferansımızda sizleri ve yakınlarınızı aramızda görebilmenin bizleri dahada güçlendireceği inancıyla saygılar sunarız.

Berlin Cumhuriyet Platformu Sekreteryası adına

Olcay Başeğmez

Top