4 mezun derneği, 9 Kasım 2016 Çarşamba günü 13.00 – 18.00 saatleri arasında Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi'nde Proje Okulları yönetmeliği ve uygulaması hakkında bir panel düzenliyor.

 

2014’te başlatılan ‘’Proje Okulları’’ uygulaması, yürürlüğe girdiği günden bu yana çeşitli tartışmalara ve tepkilere konu olmakta. Her biri proje okulu olarak ilan edilmiş olan İstanbul Erkek Lisesi, Vefa Lisesi, Bornova Anadolu Lisesi ve Kadıköy Anadolu Lisesi mezun dernekleri bir araya gelerek 11 Ekim 2016 tarihinden itibaren ortak hareket etme kararı aldı.

Mezun derneklerinin ortak hedefi, her biri tarihe uzanan, derin kökleri ve değerleri olan okullarınınöğretim kalitesinden, laik ve bilimsel temellere dayanan eğitim ilkelerinden, öğretmen atamalarında bulunması gereken objektif liyakat kriterlerinden ödün verilmemesini sağlamak. Bunun için panel kapsamında ‘’Proje Okulları Yönetmeliği’’ ile ilgili mevcut uygulamanın hukuki, idari ve akademik açıdan irdelenmesi planlanıyor.

Dernekler, panele geniş bir katılım sağlayarak tüm kamuoyunu bilgilendirmek ve panel sonucu üzerinde uzlaşılan yönetmelik değişiklik önerilerini Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerine sunmayı amaçlıyor.

9 Kasım 2016 Çarşamba günü saat 13.00 – 18.00 arasında Şişli Belediyesi Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi (19 Mayıs, Halaskargazi Cad. No.168) ’nde düzenlenecek panele konuya ilgi duyan herkes davetlidir.

“ HER YÖNÜYLE PROJE OKULLARI YÖNETMELİĞİ

Moderatör

Banu Güvenİstanbul Erkek Lisesi Mezunu / Gazeteci – Sunucu

Panelistler

Av. Argun Eğmir Kadıköy Maarif Koleji ve Anadolu Lisesi Mezunlar Derneği Geçmiş Dönem Başkanı / Hukukçu

Prof. Dr. Fatma GökBoğaziçi Üniversitesi Eğitim Bilimleri / Öğretim Görevlisi

Doç. Dr. Sakin ÖnerTürk Eğitim Vakıfları Dayanışma Konseyi / Genel Sekreter İstanbul Erkek Lisesi, Vefa Lisesi Önceki Müdürü

Dr. Meral ApakBoğaziçi Üniversitesi Eğitim Politikaları Merkezi

İletişimTelefon:  05339647973 veya 0216 347 88 43 [email protected]

Toplantı ücretsizdir. Arzu edenler aşağıdaki link üzerinden kayıt yaptırabilirler.

https://fonzip.com/kalid/etkinlikler/her-yonuyle-proje-okullari-yonetmeligi

Tuba GÜRLER

Sekreterya

ÇYDD Genel Merkez

Evliya Çelebi Mah. Şimal Sok. No:10 Şişhane / Beyoğlu

İSTANBUL / TÜRKİYE

Tel : +90 212 252 44 33 / 137
Fax : +90 212 252 65 95
Web : www.cydd.org.tr

panel

Top