30 Ağustos Emperyalizmin Yenilgisidir…

Türk Kurtuluş Savaşı bütün mazlum uluslara güç ve umut kaynağı olmuştur. Mustafa Kemal Atatürk ün eşsiz liderliğinde emperyalist güçlerin yenilgiye uğratılması dünya tarihinde bir ilktir.

Bu nedenle ADD olarak, iktidarın son yıllarda özel çaba harcadığı ” Yeni Türkiye Yeni Tarih”  çalışmalarına karşı olduğumuzu her fırsatta dile getirmekteyiz. ‘ Yeni Türkiye Yeni Tarih” anlayışı, Kurtuluş ve Kuruluş sürecinin, verilen büyük savaşın ve mücadelenin inkârı demektir.

Kurtuluş ve Kuruluş değerlerimize, Cumhuriyet kazanımlarımıza sahip çıkabildiğimiz ölçüde üzerimize oynanan oyunları boşa çıkarabilir, Ulusal Kimliğimizi ve varlığımızı koruyabiliriz.

Bu nedenle 30 Ağustos bir büyük uyanışın günü olmalıdır. 1922’nin Zaferi,  günümüzün uyanış ve şahlanışının ilk temel taşıdır. Türkiye Cumhuriyeti ne giden yolda 30 Ağustos önemli bir dönüm noktasıdır.

30 Ağustos 1922 Zafer, 30 Ağustos 2018 şahlanış ve uyanıştır. Selâm olsun Tek Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk e ve Silah Arkadaşlarına. Bayrak bizde nöbet bizde dava emin ellerde…

 Büyük Zafer Bayramı Kutlu olsun.

 

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ
 GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU

Top