27 – 28 MAYIS 2017 ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ŞUBE BAŞKANLARI DANIŞMA TOPLANTISI SONUÇ BİLDİRGESİ

EGEMENLİK TEKRAR TÜRK ULUSUNUN OLACAKTIR

 

   16 Nisan 2017’de eşit olmayan, bir hukuk devletinde asla olamayacak şekilde, OHAL şartlarında ve baskı altında bir halkoylaması yapılmıştır. Tüm bunlara rağmen Türk Ulusu laik, tam bağımsız demokratik, siyasi, hukuka dayalı ve üniter bir yapısı olan Türkiye Cumhuriyeti’nin yaşaması konusunda taraf olmuş ve halkoylamasında rejimin değiştirilmesine hayır demiştir.

YSK görevini kötüye kullanarak, hukuku ayaklar altına alarak tüm itirazları reddetmiş, halkoylamasından evet çıktığını açıklamıştır.

16 Nisan’da açıklanan kirli sonuçla Türkiye Cumhuriyeti’nin siyasi rejimi değişmiştir. Bu, Türkiye’yi iç savaş ortamına sürüklemek, parçalamak ve BOP’u gerçekleştirmek isteyenlerin, Atatürk’e tahammül edemeyen emperyalistlerin ve onların maşası olan gerici, bölücü güçlerin istediği bir sonuçtur.

Bu sonucu açıklayan YSK, yargı yoluyla olmasa da milletimizin vicdanında mahkum edilecek, tarihin kirli sayfalarında yerini alacaktır.

Tüm bu olumsuzluklara karşın, başta büyük şehirler olmak üzere, pek çok il ve ilçede “Hayır” oylarının çoğunluk olması, farklı siyasi görüşlere sahip parti, demokratik kitle örgütü ve halkımızın Cumhuriyetimize sahip çıkmak için yaptığı özverili, candan, kararlı çalışmalarının sonucudur.

Mücadele bitmemiştir, devam edecektir. Kazanan Cumhuriyete, vatana, demokrasiye sahip çıkarak Hayır diyen Türk halkı olmuştur. Amacımız egemenliği tekrar gerçek sahibine, Türk milletine, onun temsilcisi TBMM’ye teslim etmek, yeniden tam bağımsız ve kuvvetler ayrılığına dayalı meclis sistemini esas alan laik, demokratik Cumhuriyeti egemen kılmaktır. Türk Ulusu’nun ve Devletimizin geleceğini bir kişinin iki dudağı arasından çıkacak tek imzalı kararnamelere bırakmamak, Atatürk Cumhuriyetini tüm ilke ve birikimleriyle yeniden egemen kılmaktır.

Atatürkçü Düşünce Derneği olarak halkoylamasındaki başarılı çalışmalarımızı arttırarak halkımızla el ele bu mücadeleyi kazanacağız ABD ve suç ortaklarının heveslerini kursaklarında bırakacağız.

Kırmızı – beyaz Türkiye Cumhuriyeti şemsiyesi altında birlikte yaşayacağız. Güç kaybına uğrayan iktidar, er-geç değişecek ve egemenlik yeniden Türk Ulusu’na teslim edilecektir. Bundan en ufak bir şüphemiz yoktur.

 

Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti.

{os-gal-1}

 

 

Top