2017’de Yaşadıklarımız ve 2018’e İlişkin Beklentilerimiz

Birçok değerli aydınımızdan, 2017’yi değerlendiren 2018’e ilişkin öngörüleri dile getiren, yaşadığımız gerçekleri derli toplu biçimde bize anımsatan, geleceğimize ışık tutan, makaleler aldık. Bunları öncelikle İnternet Sitemizde daha sonra da kitapçık olarak yayımlayacağız.

Shakespeare’in çok bilinen bir sözü vardır: “Bütün dünler, yarınları aydınlatan fenerlerdir.” Shakespeare’in bilgece ifade ettiği gibi geçmişin hata ve sevaplarıyla değerlendirilmesi, bugüne ışık tutar. Günümüzü aydınlatır. Hatalardan öğrenir, doğrulardan örnek alırız. Doğruları düşe kalka, hata yapa yapa öğrenmek zorunda değiliz.

Bize gelen yazılar genel değerlendirmeler, dış gelişmeler, ekonomi değerlendirmeleri, eğitim alanına ilişkin değerlendirmeler, gençlik değerlendirmeleri, hukuk, sağlık, orman ve çevre değerlendirmeleri niteliğinde…

Prof. Dr. Sina AKŞİN’in yazısıyla başlıyoruz. Değerli tarihçimiz aynı zamanda Atatürkçü Düşünce Derneği’nin Bilim Danışma Kurulu Üyesidir. Sina AKŞİN, bu kez yazısını sık sık gülümseten farklı ve çok hoş bir üslupla kaleme almış. Sanırım tüm okurlarımız bu makaleyi hem bilgilenerek hem de neşelenerek okuyacaklar.

Bu yayınımız, her gün yeni bir ya da iki yazıyla devam edecek.

Atatürkçü düşüncenin ve umutlarımızın daha da güçlendiği yeni bir yıl dileklerimizle.

Atatürkçü Düşünce Derneği

Top