İSTANBUL BAROSU ESKİ BAŞKANI DOÇ.DR. ÜMİT KOCASAKAL 5 MART PAZAR GÜNÜ KOZAN’DA

Türkiye  gerçekten ciddi bir süreçten geçiyor.Ülkemizde gündem gündemi kovalamaktadır. İç ve dış politikada ve komşu ülkelerle gerginlik yaşanırken, her gün şehit cenazeleri gelirken  Anayasa değişikliği için halk oylamasına gidilmektedir.

Başkanlık sistemi, Cumurbaşkanlığı sistemi adı altında rejim değişikliğine gidilmektedir.

EĞER ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ REFERANDUM İLE KABUL EDİLİR İSE;

Başbakanlık kaldırılmaktadır. Bakanlar Kurulu kaldırılmaktadır. Hükümete güven oylaması kaldırılmaktadır.Tek kişiye kanun gücünde kararname çıkarma  yetkisi verilmektedir. Onun istediği yönde kanun çıkarılacaktır.

Tek kişiye meclis feshetme yetkisi verilmektedir. Uluslararası anlaşmaları imzalama yetkisi verilmekte.Tek kişiye Anayasa Mahkemesi üyelerinin ve Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyelerinin çoğunu atama yetkisi verilmektedir.Böylece Yasama,yürütme  ve Yargı tek kişinin iradesine bırakılacaktır.

Türkiyenin yeni Anayasa ihtiyacı yok.Yeni yöneticilere ihitiyacı var. Suç Anayasada değil Anayasaya  uymayanlardadır, yasalara uyamayanlarındır.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ KOZAN ŞUBESİ OLARAK ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ KONUSUNDA HALKIMIZIN AYDINLANMASI İÇİN  İSTANBUL BAROSU ESKİ BAŞKANI HUKUÇU DOÇ.DR.ÜMİT KOCASAKAL’I konferans vermesi için davet ettik ve kendileri de kabul etti.

 

YOL AYRIMINDA TÜRKİYE

REFARANDUM DA

NEDEN EVET……?

NEDEN HAYIR…..?

Konulu konferans verecektir. Konferans 5 Mart Pazar günü Kozan Belediye Sinemasında olup bütün halkımız konferansa  çağırıyoruz.

Türk milletinin birliği için, Türkiye  Cumhuriyeti Devletinin bekası için, tek bayrak tek vatan için HAYIR diyorum