As soon as you open an account Bet365 will send you a 10 digit Offer Code via email. Receive Your £200 bet365 Welcome Promo Bonus plus £50 Mobile Promo

ADD Seydişehir Şubesinin düzenlediği "Eğitim ve Laiklik" Konferansı

ŞUBELERDEN HABERLER

 

Eğitim ve Laiklik Konferansı

Atatürkçü Düşünce Derneği Seydişehir Şubesinin düzenlediği “Eğitim ve Laiklik” konulu konferans 27 Şubat 2018 Salı günü akşamı derneğe ait salonda gerçekleşti. Konferansa konuşmacı olarak katılan Eğitimci, Tarihçi Yazar, Hukukçu Mustafa SOLAK Son zamanlarda eğitim müfredatında yapılan değişiklikler ile ilgili olarak ayrıntılı bir açıklama yaptı.

Konuşmasında müfredattan Atatürk’ün, Atatürk İlke ve İnkılapların, milli bayramların yok sayıldığı, demokrasinin olmazsa olmazı laikliğin büyük ölçüde çıkarıldığını açıkladı. Rejimin adım adım dönüştürüldüğünü, her defasında Atatürk ve cumhuriyetin itibarsızlaştırma çabasıyla karşı karşıya bilinçli bir şekilde bırakıldığını, tarihin saptırıldığını ama tarihin değiştirilemeyeceğini ve gerçeklerin toplumumuzdan gizlenmesinin mümkün olamayacağını söyledi. Mustafa SOLAK projeksiyonla sunumunu yaparken iktidarın günümüzde uyguladığı iç ve dış politikadaki yanlış uygulamaları da eleştirdi.

Konferansa Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti başkan ve yöneticileri de katıldı. İlçe başkanları konferansın başında yaptıkları konuşmalarında iktidarın her alanda uyguladığı yanlış politikalarla ilgili örnekler vererek eleştirilerini dile getirdiler.

Katılımcıların yoğun ilgisinin bulunduğu konferansın devamında ADD şube Başkanı Hüseyin İRİİLTER, CHP İlçe Başkanı Orhan ÖZEL  ve İYİ Parti İlçe Başkanı Yılmaz DÖNDERİCİ birlikte Mustafa SOLAK’a plaket sundular.

Yazar kitaplarını okurlarına imzaladı.