CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE PLATFORMU: 19 MAYIS’TA; BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK’E VE CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKMAYA ÇAĞIRIYORUZ!

 

Bildiğiniz gibi 16 Nisan’da çocuklarımızı, gençlerimizi ve geleceğimizi önemli derecede ilgilendiren bir anayasa değişikliği referandumu yaşadık. Türkiye’nin rejimini değiştiren bu oylamada, gerçeklerin görülmesi istenmemiş ve asıl niyet gizlenmiştir. Referandum süreci son derece adaletsiz ve orantısız geçmiştir. Yasalar ve seçim kuralları çiğnenmiştir. Türkiye üzerine yapılan projenin yani tehlikenin farkında olanlar ise itiraz ederek yüksek oranda hayır demiştir. Saklanan tüm bu gerçekleri gönüllü olarak halkımıza anlatmayı görev bilen tüm yurtseverlere de teşekkürlerimizi ve şükranlarımızı sunarız.

Diğer yandan büyük önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün emperyalizme attığı tokadın acısından hala kıvranan işbirlikçiler ise Atatürk’ü seven ve onun ilkeleri, devrimleri, idealleri peşinde koşan insanları kasten yaralamak, Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu büyük önder Atatürk’ün manevi şahsiyetini incitmek, küçük düşürmek, yıpratmak ve bu suretle hakareti amaçlayan açıklamalar yapmaktadırlar.  Temel amaç ise Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama suretiyle bölmektir… Bu haksız ve dayanaksız iftiraları atanları ne Türk Milleti ne de tarih affetmeyecektir!

Türk Milleti’nin kapımızda bekleyen BOP’un dayattığı bir “iç savaş ve parçalanma” tehlikesinin içine sürüklemek istendiğini artık çok iyi biliyoruz.

Ancak umutsuz değiliz!

Tarihimizde zor günlerden nasıl çıktığımıza dair yüzlerce örnek vardır. ABD emperyalizminin ve yerli işbirlikçilerinin dayattığı yeni SEVR’i yırtıp atabilecek azim ve kararlılık Türk Milleti’nde mevcuttur…

Bunca acının yaşandığı, son derece tehlikeli gelişmelerin ortaya çıktığı bugünlerde; birlik ve beraberliğimizin en temel yapı taşlarının başında gelen ulusal bayramlarımız ise çok daha büyük önem arz etmektedir.

Bugün ulusal bayramlarımız sadece kutlamaların yapıldığı gün değil yeniden uyanışın yeniden mücadele azminin ateşlendiği günler olacaktır!  Bu nedenle yaklaşan 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK ve SPOR BAYRAMINDA, geçmişte olduğu gibi Antalya halkı başta olmak üzere, tüm kurumlarımızı bir araya gelme çağrısı yapıyoruz.

Gün birlik ve dayanışma ruhu içinde olma günüdür. Böylesine önemli bir bayramda aramızdaki etnik, dinsel ve siyasal ayrılıkları erteleyerek el ele verelim.

Bu nedenle CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE Platformu olarak:

Ulaştığımız ve ulaşamadığımız tüm kurumlarımızı 19 MAYIS ATATÜRK’Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMIMIZDA el ele vererek kutlamaya, ulusal birlik ve beraberliğimize güç vermeye yeniden uyanışın meşalesini yakmaya çağırıyoruz.

Geçmişteki bayram kutlamalarımızda hem Antalya’ya hem de Türkiye’ye moral olduk. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ki yine Antalya’da yüz binler ATA’sına ve Cumhuriyeti’ne sahip çıkacaktır.

Bu bağlamda; 19 Mayıs 2017  Cuma günü Muratpaşa Belediyemizin düzenlemiş olduğu saat:19.00’da Konyaaltı Varyant Beach Park girişinden başlayıp Cumhuriyet Meydanında bitecek FENER ALAYINA tüm halkımız davetlidir. 11.05.2017

 

                                                                                                                                                                                 

   İbrahim DAŞ

                                                                                    CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE

                                                                                                        PLATFORMU ADINA

 

 

NOT:

Hiçbir kurumumuzun bayrak, filama, pankartı açılmayacak CUMHURİYET İÇİN ANTALYA EL ELE PLATFORMU pankartı ile yürünecektir.

Türk bayrakları ve Atatürk bayrakları dışında bayrak açılmayacaktır.