ATATÜRK’E SALDIRMANIN HAFİFLİĞİNDE OLAN ÇUKUR’LAR

Gün geçmiyor ki laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti’ne, kurucu düzene, anayasal düzene, kurucu iradeye ve Kurtarıcımız Mustafa Kemal ATATÜRK’e saldıracak soysuzlar türemesin!

Kimi Yüce Atatürk’e ve silah arkadaşı İnönü’ye ayyaş diyecek kadar hadsiz oluyor, kimi dinsiz diyecek kadar cüretsiz ve cahil oluyor!

Bakıyorsunuz Cumhuriyet’e, kazanımlara ve Atatürk’e saldıran meczupların ortak yönü kara cahil, yobaz, İslam’ı ve tarihi bilmez, kültürsüz ve nankör olmaları!

Yıllardır dolaylı olarak, günümüzde de direkt olarak Atatürk’e saldırılar ve hakaretler planlı bir şekilde artmaya başladı.

Tarih 10 Kasım 2015… Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 77. Yıl dönümü… Adından söz etmekten dahi iğrendiğimiz AKİT adlı sözde medya grubunun “Gün Başlıyor” programında “Zulüm 1938’de son buldu” başlığı altında Atatürk’ün manevi hatırasına çirkin şekilde hakaretler yağdırılmış, aynı yayın grubunun internet sitesine 12 Kasım günü yüklenmiş olan “Olmasaydı da olurduk” başlıklı videoda da Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına, ülkemizin tarihine hakaret edilmeye ısrarla devam edilmiştir.

Yine tarih 10 Kasım 2015… Sosyal Güvenlik Kurumu’nun içinde bulunan Balgat Camii İmamı olan şahsın sosyal medyadaki hesabından “Müslümanlar.. 10 Kasım kurtuluş bayramınız kutlu olsun…” başlığı altında “Müslümansan Hilafeti neden yıktın? , 1932’de Ezanı neden yasakladın?, Kur’an harflerinin neden yasakladın?, Ali Şükrü Beyi neden öldürttün?, Neden soy ağacın çıkartılamıyor?, Tüm devrimlerin neden İslam’a aykırı? Gibi bilgisizce, utanmazca, cahilce, tarih bilmezlikle dolu paylaşımlarda bulunduğununa şahit olduk. Ve bu şahıs Mustafa Kemal Atatürk Türkiyesinde kurulan Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görev yapıyor, maaş alıyor. Kendisine de Din Adamı deniyor! Yediği kaba pisliyor! İçinden çıkılmaz cahillik çukuruna düşmüş, nankörlük batağına saplanmış bir şahıs. Suç duyurumuz sonrası 1 yıl üç ay hapis cezası aldı.

Kendine tarihçi diyen, zavallı birkaç güruh ise çıkardığı paçavrada, köşe yazıları yazdığı havuz medyası sayfalarında, yayın yaptığı hainlik odağı kanalda kendi kokuşmuşluklarını ortaya dökercesine, kuyruk acılarını dindirmeye çalışırcasına, kanlarının ne kadar bozuk aktığını haykırırcasına Atatürk’e, Cumhuriyet’e, Atatürk’ün bilim kadını olan manevi kızına, eşine, muhterem annesine şuursuzca, ahlaksızca, şerefsizce iftiralar atmakta.

Bu gaflet ve dalalet içindeki ÇUKUR’ları izlerken insanın midesi bulanmakta. Ne bilgi, ne birikim, ne ahlak, ne utanma var bu zevatlarda!

Milli birlikteliğimizin, kültürel mirasımızın, tarih bilincimizin, din bilgimizin tamamen yozlaştığı karanlık günlerden geçtiğimiz bu hareketlerden açıkça ortaya çıkıyor. Siyasilerin  Peygamber hatta Allah’ın yerine konulduğu, Kur’an ayetleriyle dalga geçen hükümet yetkililerinin olduğu, milletimizin ayrıştırıldığı, dindar ve kindar neslin istendiği kara yobaz günlerden geçtiğimiz de açıkça ortada ki bu saldırılar planlı bir şekilde artarak devam ediyor. İktidar sahipleri bu saldırılara cevap dahi vermiyor! Oturdukları koltukların sebebi olan değerlere küfredilmesine açıkça göz yumuluyor!

Bu saldırıları yapan meczuplar bilmezler mi bu topraklar İngiliz, Yunan, İtalyan ordularının işgalindeydi! Padişah İngiliz’lerin kucağına sığınıp bu toprakları ve kullarını kaderine terk etmemiş miydi? Yanmış yakılmış topraklar, onuruna, namusuna göz dikilmiş, cahil bırkılmış, hasta ve yoksul on üç milyon halk. Topyekün inançlı ve şerefli bir Kurtuluş Mücadelesi. Sonucunda da pırıl pırıl, genç, onurlu ve saygın Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve onu kuran Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları ve Yüce Türk Milleti… Acaba Atatürk’e saldıran sözde dindarlar ve kindarlar en basit ifadeyle bugün kiliselerde çan sesi değil Camilerde ezan sesinin duyulmasını neye bağlamaktadırlar?

Kurtuluş Mücadeleleri verilirken, mücadele vermeyi değil mandayı kabul etmeyi seçen, birey olmayı değil kul olup cahil kalmayı, hak ve hukuku değil şeriati isteyen, sömürülmeyi seçen kimi kara zihniyetler günümüzde de kimlerden kuvvet alarak hortlamıştır? Bu çirkin saldırıları yapanlar ile Kurutuluş Mücadelesine karşı olanların arasında kan bağı var mıdır?

Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olan cahil takımı İslam’ı ve tarihi bilmediklerini, okumadıklarını ve anlamadıklarını bizlere her zaman gösterdikleri gibi bu saldırılarla da göstermiştir. Ahmet Taner Kışlalı: ‘Eğer Türkiye’de bir din devleti kurmak istiyorsanız, Mustafa Kemal’e saldırmanın elbette tutarlı bir yanı vardır. Eğer Türkiye’nin bir bölgesini ayırıp ırkçı bir devlet kurmak peşindeyseniz, Mustafa Kemal’e saldırmanın elbette tutarlı bir yanı vardır.’ Der.

Türkiye’nin üzerinde hesapları olan yedi düvelin akıbeti ortada, bu hayallere devam eden içteki ve dıştaki düşmanların da akıbeti benzer olacaktır. O sebeple biraz tarih okurlarsa hayal edebilirler sonlarını.

Atatürkçü Düşünce Derneği Isparta Şubesi olarak bu hain saldırılara karşı Cumhuriyet Başsavcılığımıza suç duyurularımızı yaptığımızı belirtiyor, bu kara zihniyetlerle kanımızın son damlasına kadar mücadele edeceğimizi bildiriyor, Atatürk ve Cumhuriyet sayesinde bulundukları makamlarda olanların, Ne mutlu Türk’üm diyene diyebilen tüm vatandaşlarımızın ve kurumların bu mücadelede ses vermeye davet ediyorum. Sessiz, durgun, başı eğik olmayınız, uyanınız diyorum. Saygılar sunuyorum.      10.05.2017

 

Batuhan GÜLDİKEN

Atatürkçü Düşünce Derneği

Isparta Şube Başkanı