ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ’NDEN 10 KASIM ÇAĞRISI

Türkiye Cumhuriyeti Devleti dıştan ve içten kuşatılarak tarihinin en karanlık dönemine sürüklenmektedir.

 

ABD’nin Kuzey Afrika ve Genişletilmiş Orta Doğu Projesinin uygulandığı bir coğrafya üzerinde bulunan Türkiye Cumhuriyeti, sömürgeci zihniyetin taşeronluğuna soyundurulurken, içerde ise YENİ ANAYASA çalışmalarıyla başkanlık sistemi, özerklik ve federasyon gibi yapılanmalar öne çıkarılmakta, tek devlet, tek ulus, tek dil bütünlüğü bozulmak istenmektedir.

 

Ne acıdır ki bugünkü siyasi iktidar, emperyalizmin yüz yıllardır uyguladığı etnik, dinsel ve mezhepsel ayrılıkları öne çıkartma, ayrıştırma ve giderek bir iç savaş çıkartma yönteminde “işbirlikçi” konumundadır.

 

Geçtiğimiz günlerde hükümetin açıkladığı sözde demokratikleşme paketi, ağırlıklı olarak terör örgütünün isteklerini kapsamakta ve Cumhuriyetin tüm kazanımlarını yok etmeyi amaçlamaktadır.

 

Kısacası, bugün ülkemiz, toplumsal yaşam alanlarının bütününde egemenlik kurmak isteyen, toplumu ve bireyi denetim altına almaya çalışan ve bunu yaparken kendisine iktidar olma olanağını veren rejimede düşmanlık gözeten bir iktidar tarafından yönetilmektedir.

 

Bütün olumsuzluklara rağmen geçtiğimiz bir yıl içinde “Vatan Cumhuriyet ve Emek Birlikteliği” adıyla bir araya gelen örgülerimizin halkımızla birlikte gerçekleştirdiği kitlesel eylemler ve Taksim’de başlayıp tüm yurdu saran halk hareketi de göstermiştir ki, Atatürk’ün Cumhuriyeti sahipsiz değildir ve Cumhuriyet düşmanlarının işleri  hiç de kolay değildir!

 

Bunu, 29 EKİM’de, Cumhuriyet Bayramında Türkiye’nin tüm meydanlarında bir kez daha gösterdik.

 

Ne mutlu ki, yurtseverler, Atatürkçüler, devrimciler bir olarak, birlikte çalışmayı ve mücadele etmeyi öğrenerek ilerliyorlar.

 

İşte bu eylemlerin bir yenisini, 10 Kasım günü sabah saat 08:30’da Tandoğan meydanında buluşarak yapacağız. Atatürkçü Düşünce Derneği, 10 Kasım buluşması için merkezi eylem kararı almıştır.

 

Unutturulmak istenen Atatürk’ü ve Atatürkçülüğü devlette iktidar, toplumda bir yaşam biçimi haline getirene dek, tam bağımsızlık mücadelemiz devam edecek.

 

Her 10 Kasım’da rahatsızlanan (!) ya da yurtdışına bir devlete ziyarete giden iktidar mensuplarına inatla, Anıtkabir’e rekor düzeyde katılım olacağına inanıyor, tüm yurttaşlarımızı Tandoğan meydanına çağırıyoruz. 30.10.2013

 

Tansel ÇÖLAŞAN

Atatürkçü Düşünce Derneği

Genel Başkanı