ADD Orhangazi Şubesi : “AKP’li Esenyurt Belediye Başkanın skandal sözleri”  hakkında suç duyurusunda bulundu”

Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, Gerçekleştirilen referandum panelinde Cumhuriyetin kuruluşunu “Osmanlı’ya darbe” olarak nitelendiren AKP Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu hakkında, Orhangazi Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

“Siz dik durun, içinizden ‘hayır’ çıkartmayın” diyen AKP’li Başkan Necmi Kadıoğlu, “1923’te darbe yapıp Cumhuriyeti kurdular” sözleriyle gündeme gelmişti. Kadıoğlu’nun Cumhuriyet değerlerine karşı yaptığı bu kara propagandaya .Atatürkçü Düşünce Derneği Orhangazi Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Saidoğlu, sessiz kalmadı .
Saidoğlu Yaptığı açıklamada : AKP Parti Esenyurt Belediye Başkanı Necmi Kadıoğlu ‘nun geçtiğimiz günlerde İstanbul Esenyurt Üniversitesinde referandum ile ilgili düzenlenen bir panelde yaptığı konuşmada ; “SİZ DİK DURUN, İÇİNİZDEN ‘HAYIR’ ÇIKARTMAYIN” diyerek devamında , “1923’TE KOSKOCA 650 YILLIK ÇINARA DARBE YAPTILAR, CUMHURİYETİ KURDULAR” Şeklinde konuşmasını sürdürmüştür.Konuşmasının diğer bölümlerinde “BİZİM MİLLETİMİZ TARİHTE HİÇ SATICI OLMADI YA Kİ ABDÜLAZİZ’E KADAR. SONRA İÇİMİZE KANI BOZUK, SÜTÜ BOZUKLAR SIZDI. PADİŞAHLARIMIZI ALAŞAĞI ETTİLER, YIKTILAR.” İfadelerini kullanmıştır. Ve  “Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşu 1923 için “darbe” diyen AKP’li Belediye Başkanı’nın aynı zamanda bugüne kadar seçilmiş olan tüm Cumhurbaşkanlarına ve Başbakanlarını ‘darbeci’ ilan ettiğini söylemiş oldu . aynı şekilde, “TC’nin kuruluşu 1923 için “darbe” diyen zat Cumhuriyet savcılarına da “darbeci” savcı demiş oldu. Bu konuda ayrıca bir Soruşturma açılacak mı?” göreceğiz diyerek Cumhuriyet Savcılarını göreve çağırdı.

 

Her geçen gün Cumhuriyete ve Kurucusuna yönelik yeni saldırılar ortaya çıkmakta ve bu saldırılara karşı ise hem Sivil toplum örgütlerinin hemde TBMM’nde bulunan siyasi partiler tarafından her yönüyle duyarsızlık sergilenmektedir. Bizler Atatürkçü Düşünce Derneği Olarak  Şüpheli ve Şüpheliler hakkında : Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün manevi hatırasına hakaret suçunu oluşturan eylemin, 5816 sayılı Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun’a aykırılık teşkil etmesi nedeniyle soruşturma başlatılması Ayrıca şüpheli ve şüpheliler hakkında soruşturma açılarak yargılanmalarını anayasayı ihlal ve halkı suç işlemeye tahrikten suçundan ve ayrıca soruşturma sırasında ortaya çıkacak diğer suçlardan cezalandırılmalarını talep ediyoruz.

 

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk hakkındaki her konuda olduğu gibi bu saldırı konusunda da hukuksal gereğinin sonuna kadar takipçisi olunacağını, Yüce Türk Ulusu önünde bir kez daha ifade ediyoruz.

 

Mustafa Kemal’e ve o kahramanlara dil uzatanlar en haysiyetsiz Vatan hainleridir.