• ERMENİ İDDİALARI VE GERÇEKLER
  Kanla Kazanılan Bu Topraklar Masa Başında Kaybedilemez. Ermeni Mezalimi Bugün Uluslararası Düzeyde Türk Halkına Siyaseten Uygulanmaktadır.
 • Avrupa Parlementosu'nun Ermeni Soykırımının Tanınmasını Öngören Kararı Siyasi Bir Karardır.
  'Soykırımı Tanıyın' AP, kabul ettiği tasarıyla Türkiye'ye arşivlerini aç, geçmişinle yüzleş, soykırımı tanı çağrısında bulundu.
 • Türkiye İçin Bağlayıcılığı Yok - 6 Soru, 6 Cevap
  Türkiye’nin uluslararası hukuk alanındaki en önemli isimlerinden biri olan ve 1998’den 2008’e kadar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yargıçlığı yapan CHP İzmir milletvekili Rıza Türmen, Avrupa Parlamentosu’nun aldığı,
 • Milli Tarihe Bir Adım: Türk Tarih Kurumu (TTK)
  Osmanlı Devleti’nde “ümmetçi tarih” anlayışı vardı. Tarih Osmanlı’nın İslamiyet’e katkısı üzerinden ele alınıyor ve Hz. Muhammed dönemindeki “asr-ı saadet” dönemine dönmek arzusuyla şekilleniyordu
 • Sözde Ermeni Soykırımı İddialarına Karşı Atatürk Ne Diyordu?
  Sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla Türkiye’ye uluslararası alanda yöneltilen suçlamalar karşısında milletçe kararlı bir tutum izlememiz ve her düzeyde gerekli tepkiyi göstermemiz gerekiyor. Bakınız bu haksız suçlamalar konusunda Atatürk ne diyordu:
 • Köy Enstitüleri Destanı "Köy Enstitüleri"
  17 Nisan 1940 günü, Köy Enstitüleri kanunu kabul edilmiş ve bu süreçte açılan “Köy Enstitüsü” sayısı 21’e ulaşmıştır. Köy Enstitülülerinin açık olduğu 12 yılda, bu okullarda; 18.000 öğretmen, 2.000 sağlık memuru yetişmiştir.
 • Anadolu'nun Sönmeyen Işığı:
  17 Nisan 1940’da Köy Enstitüleri kurulmuştu. Mustafa Kemal Atatürk ve devrim arkadaşları, Cumhuriyetin eğitim ve öğretim politikasını bir devlet politikası olarak ele almışlardı. Köy Enstitüleri’nin temeli Atatürk döneminde atılmış,
 • Biz O Meydana Tandoğan Demeye Devam Edeceğiz
  Bir süredir değiştirileceği söylenen Tandoğan meydanının ismi Anadolu meydanı olarak değiştirildi. Oylamada CHP'nin karşı oy, MHP'nin ise her ne hikmetse "çekimser" kaldığı söyleniyor. Bilginin doğruluğunu araştıracağız.

Son Yazılar

 • Güvensizlik ve Umut

  Güvensizlik ve Umut

  Türkiye’de insanlar, cinnet halindedir.  Yalancılık, yolsuzluk, rüşvet, talan, hırsızlık, ilkel Arapçılık, Arapçı İslamcılık, hurafeler, Türkiye’yi..

Şubelerden

Şube Etkinlikleri