• Ulusun Egemen Olmadığı Bir "Ulusal Egemenlik Bayramı" Daha
  Kullanılmayan Egemenlik… Kullanılmayan egemenlik, egemenlik değildir. Üstelik kendi egemenlik alanınızda egemen olamazsanız başkalarının boyunduruğu altına girersiniz.
 • Ulusal Egemenlik
  Türkiye Büyük Millet Meclisi, doksan beş yıl önce, 23 Nisan 1920 günü açılmıştı. Her yıl dönümünde bu günü hem ‘ulusal egemenlik’ hem de yetişen Cumhuriyet kuşaklarına armağan verilmiş ‘çocuk’ bayramı olarak kutluyoruz.
 • ERMENİ İDDİALARI VE GERÇEKLER
  Kanla Kazanılan Bu Topraklar Masa Başında Kaybedilemez. Ermeni Mezalimi Bugün Uluslararası Düzeyde Türk Halkına Siyaseten Uygulanmaktadır.
 • Anıtkabir Tarihte İlk Defa 24 Saat Açık. Ancak Ankara'da Ulaşım 23:00'da Bitiyor!
  24 Nisan günü Anıtkabir, tarihinde ilk defa 24 saat süreyle açık olacak. Çanakkale Zaferi'nin yıldönümünde, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, tüm şehitlerimizi milletçe anacağız.
 • Avrupa Parlementosu'nun Ermeni Soykırımının Tanınmasını Öngören Kararı Siyasi Bir Karardır.
  'Soykırımı Tanıyın' AP, kabul ettiği tasarıyla Türkiye'ye arşivlerini aç, geçmişinle yüzleş, soykırımı tanı çağrısında bulundu.
 • Türkiye İçin Bağlayıcılığı Yok - 6 Soru, 6 Cevap
  Türkiye’nin uluslararası hukuk alanındaki en önemli isimlerinden biri olan ve 1998’den 2008’e kadar Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi yargıçlığı yapan CHP İzmir milletvekili Rıza Türmen, Avrupa Parlamentosu’nun aldığı,
 • Milli Tarihe Bir Adım: Türk Tarih Kurumu (TTK)
  Osmanlı Devleti’nde “ümmetçi tarih” anlayışı vardı. Tarih Osmanlı’nın İslamiyet’e katkısı üzerinden ele alınıyor ve Hz. Muhammed dönemindeki “asr-ı saadet” dönemine dönmek arzusuyla şekilleniyordu
 • Sözde Ermeni Soykırımı İddialarına Karşı Atatürk Ne Diyordu?
  Sözde Ermeni soykırımı iddialarıyla Türkiye’ye uluslararası alanda yöneltilen suçlamalar karşısında milletçe kararlı bir tutum izlememiz ve her düzeyde gerekli tepkiyi göstermemiz gerekiyor. Bakınız bu haksız suçlamalar konusunda Atatürk ne diyordu:

Son Yazılar
Şube Etkinlikleri